$ 11 млрд і 9 ГВт – в Австралії на стадії реалізації знаходяться великомасштабні СЕС

Кілька великомасштабних сонячних станцій загальною потужністю понад 9 ГВт в даний час вже знаходяться на стадії будівництва або ж незабаром перейдуть на цей етап. Загальний обсяг фінансування в ці проекти склав 11,44 млрд. Доларів.

“Зараз реалізується більше 80 проектів, які дозволять залучити щонайменше 20 млрд. Доларів інвестицій та дозволять створити 13 тис. Робочих місць. Це дійсно дивовижний час для галузі”, – зазначив у своїй заяві виконавчий директор Ради з чистої енергії Кейн Торнтон.

“Загальна вартість реалізованих проектів подвоїлася в порівнянні з останнім кварталом минулого року. Вартість об’єктів вітрової та сонячної енергетики, будівництво яких закінчилося в 2018 році, досягла 6 млрд. Доларів, в той час як фінансові вливання в проекти, розроблені або реалізовані в цьому році, вже перевищили 26 млрд. доларів “, – додав він.

У трійку найбільших станцій, запуск яких запланований на найближчий час, входять сонячна станція Coleambally Solar Farm потужністю 189 МВт, Darling Downs Solar Farm на 138 МВт, а також Kidston Solar Project потужністю 126 МВт. Втім, лідерство в рейтингу незабаром перейде СЕС Bungala Solar Farm потужністю 275 МВт, після того як її повністю введуть в експлуатацію.

Що стосується проектів, завершених у 2018 році – було введено в експлуатацію 20 сонячних електростанцій, загальною потужністю близько 1,8 ГВт. Інвестиції склали 2,3 млрд. Доларів.

“Хоча нові інвестиційні проекти більше не потребують будь-яких державних субсидій, для їх повноцінної реалізації необхідно досягти визначеності в плані довгострокової енергетичної політики”, – зазначив пан Торнтон.

Загальна потужність всіх проектів різних типів відновлюваної енергії, які зараз перебуває на етапі реалізації, складе 14,6 ГВт.

Раніше ЕлектроВісті писали, що більше 20% домогосподарств Австралії тепер мають власні генеруючі пристрої, що виробляють електрику на основі енергії сонця. У штаті Південна Австралія частка домогосподарств, що мають свою сонячну електростанцію становить навіть 31%. Таким чином, одна сонячна електростанція вже доводиться на кожні 12 жителів країни.

Також Австралійський енергостартап Power Ledger успішно завершив випробування своєї p2p-платформи для розподілу сонячної електроенергії. Полігоном для проведення тестових операцій став один з районів Бангкока.

Ще в Австралії будують новий житловий комплекс, в якому можна буде торгувати сонячною енергією через блокчейн.

envelop facebook search
%d блогерам подобається це: