У Литві з’явиться перша в Балтії плаваюча сонячна електростанція

Рішення було прийнято спільно LVPA і Міністерством економіки та інновацій. Експериментальний проект буде реалізований разом з Каунаським технологічним університетом (KTU).

За оцінками експертів, оскільки модулі, що збирають сонячне світло, покриють всю територію верхнього басейну, ця електростанція зможе забезпечити електроенергією понад 120 тисяч сімей щорічно.

Член ради директорів групи Lietuvos Energija, директор департаменту інфраструктури та розвитку Домінікас Тучкус розповів, що будівництво плавучої сонячної електростанції доводить, що Литві дійсно вдалося “виростити інноваційний картель державних підприємств”.

“Оскільки електростанція такого типу буде першою в країнах регіону, це одна з можливостей для групи Lietuvos Energija стати лідером в галузі поновлюваних джерел енергії і підвищити значимість Литви в міжнародному науковому співтоваристві”, – заявив Тучкус.

Зараз в світі налічується близько 400 гідроелектростанцій, басейни яких ніяк не використовуються. Плавуча сонячна електростанція може зайняти територію розміром в 300 гектарів. Конструкція електростанції адаптується до рівня води, а також стійка до хвиль і ожеледі.

На початковому етапі проекту в верхній частині басейну Круонісской ГАЕС буде встановлена ​​електростанція малої потужності (60 кіловат) і буде розроблений алгоритм, що дозволяє управляти сонячною електростанцією і пристроєм накопичення енергії.

Директор з виробництва Lietuvos Energijos Gamyba Дарюс Кучинас зазначив, що потужність такої електростанції може досягти 200-250 мегават, що в два рази більше, ніж нинішня потужність Каунаській ГЕС.

Після збільшення потужності сонячної електростанції така система забезпечить надійне первинне резервне обслуговування – електростанція стане критично важливою для синхронізації з мережами материкової частини Європи і ізольованою вироблення енергії.

Початковий етап проекту планують завершити до 2021 року.

Нагадаємо, після закриття Ігналінської АЕС (вимога ЄС за вступ Литви до Євросоюзу) Литва перетворилася з енергетичного донора регіону в самий енергодефіцитний регіон. Більше 70% електроенергії Литва змушена імпортувати.

envelop facebook search
%d блогерам подобається це: