В Україні вступили в дію нові технології освітлення приміщень

Тепер в приміщеннях, де немає вікон, денного освітлення або можливості проводити електрику, будуть використовувати світловоди, відзначається в повідомленні прес-служби.

Як відзначили в міністерстві, конструкції деяких світловодів дозволяють взагалі не використовувати електрику, адже вони не тільки передають світло днем, а й накопичують його для використання ввечері.

Таке освітлення найкраще підійде для енергозберігаючого будівництва і приміщень, де немає вікон, денного освітлення або можливості проводити електрику.

Цей спосіб освітлення приміщень, додали в міністерстві, вперше почали використовувати ще в Стародавньому Єгипті. Зараз цей спосіб успішно працює за кордоном, де за допомогою світловодів висвітлюють шкільні класи, лікарні, офісні кабінети, а також склади і приміщення військового призначення.

За словами міністра ЖКГ, це просто, зручно і дозволяє витрачати мінімум коштів на освітлення.

“Тепер використання такого рішення унормовано і в наших ДБН і я сподіваюся, що завдяки цьому отримає широке поширення”, – зазначив він.

За його словами, такі зміни сприятимуть не тільки економії на енерговитратах, а й підвищенню комфорту в приміщеннях за рахунок освітлення природним способом.

Державні будівельні норми розроблені фахівцями ТОВ “Київпромелектропроект” на заміну чинним ДБН 2006 року.

Державні будівельні норми – це обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються при проектуванні нових і реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів відповідно до їх призначення.

Нагадаємо, що Мінрегіон запропонував ввести норму про можливість використання світловодів для природного освітлення приміщень, де немає можливості забезпечити таке освітлення завдяки вікнам, ще в серпні 2018 року. Тоді заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства зазначив, що природне сонячне світло краще електричного – адже він корисний для зору, підвищує настрій і працездатність, а також візуально збільшує простір.

envelop facebook search