У Хмельницькій області розпочала роботу Кам’янець-Подільська СЕС на 64 МВт

Найбільша сонячна станція в Хмельницькій області – Кам’янець-Подільська СЕС пікової потужністю близько 64 МВт – введена в експлуатацію 19 березня.

Як повідомили в прес-службі групи ICU, експлуатує станцію компанія “Подольскенерго”, а інвесторами проекту на паритетних засадах виступили ICU і інвестфонд VR Capital Group (США), вклавши $55 млн.

“Іноземні інвестори звернули увагу на суттєвий прогрес, який зробила Україна після Революції гідності, незважаючи на величезні труднощі, з якими їй довелося зіткнутися з того часу. Інвестувавши в Україну понад один мільярд доларів, ми є одним з найбільших іноземних інвесторів країни і готові продовжити підтримку української економіки. Ми також пишаємося, разом з нашими партнерами з ICU, своїм внеском у розвиток “зеленої” енергетики в Україні”, – заявив на церемонії відкриття станції президент VR Сapital Group ічард Дейтц.

Передбачається, що СЕС на території села Панівці буде генерувати 68 ГВт-год “чистої” електроенергії в рік, що знизить викиди СО2 на 67 тис. Тонн щорічно.

За словами керуючого партнера ICU Макара Пасенюка, якого цитує прес-служба, Кам’янець-Хмельницька СЕС є першим з трьох спільних проектів ICU і VR Capital Group в сфері альтернативної енергетики України.

“Найближчим часом планується запуск нашої другої сонячної електростанції – потужністю 35 МВт в Херсонській області. Також на початковій стадії будівництва знаходиться ряд середніх за розміром СЕС в Миколаївській області. Впевнені, що наші проекти нададуть вагому підтримку національному курсу по досягненню енергонезалежності України та скорочення обсягу шкідливих викидів в атмосферу”, – додав М.Пасенюк на церемонії пуску станції в Кам’янець-Подільському.

За повідомленням прес-служби, проектування і будівництво СЕС тривало сім місяців. На станції встановлено 220 000 монокристалічних модулів виробництва Longi-Solar, силові трансформатори зроблені компанією ETD (Skoda). Генеральним підрядником будівництва виступила українська компанія з проектування та будівництва об’єктів відновлюваної енергетики та розподільчих мереж – KNESS. Більше 50% комплектуючих станції виготовлені на українських підприємствах.

“Подольскенерго” створила 45 нових робочих місць і щорічно сплачуватиме 2,6 млн грн в якості орендних платежів за користування земельною ділянкою.

VR Capital Group Ltd., яка діє через свої основні дочірні компанії, включаючи VR Advisory Services Ltd. (Всі разом – VR Capital Group), є керуючим активами альтернативного типу загальною вартістю понад $ 4,5млрд. Клієнтська база VR Capital Group в основному складається з інституційних інвесторів з США і Західної Європи, а також включає університетські фонди, благодійні організації, сімейні фонди і кошти інституціональних розпорядників активами.

Група ICU заснована в 2006 році фахівцями з ING, є лідером з управління активами в Україні, її портфель перевищує $500 млн. Власником групи є її топ-менеджмент. Керуючі партнери ICU – Макар Пасенюк і Костянтин Стеценко.

envelop facebook search