У Житомирській області за три роки компенсували громадянам за встановлені домашні СЕС 3,6 млн грн

За останні три роки бюджет Житомирської області компенсував власникам домашніх сонячних електростанцій (СЕС) 3,6 млн грн. В даний час в регіоні працює 186 таких СЕС загальною потужністю 3,9 МВт.

Голова Житомирської обласної державної адміністрації Ігор Гундич ініціював введення компенсацій власникам приватних СЕС в розмірі до 50 тис. Грн вартості встановленого обладнання для стимулювання населення переходити на альтернативні джерела енергії.

З початку року вже 10 жителів Житомирської області отримали в межах цієї суми компенсації. Ще 77 громадян подали заявки на компенсації на загальну суму 3,85 млн грн.

“Зелений” тариф на відпуск електроенергії в оптовий ринок для власників домашніх СЕС складає в гривневому еквіваленті близько 6 грн за кВт-год.

У поточному році в регіоні була запущена перша промислова СЕС – Ганська – потужністю 15 МВт. За інформацією Гундича, в даний час різні приватні інвестори працюють ще над вісьмома проектами в області.

Нагадаю, що Житомирська область показувала іншим регіонам, як потрібно підтримувати виробництво енергії з відновлюваних джерел.

Також Вінницька ОДА компенсуватиме 15% за встановлення домашніх сонячних станцій. Договір про співпрацю з відшкодування кредиту на впровадження відновлювальних джерел енергії був підписаний між структурним підрозділом обласної державної адміністрації та вінницької дирекцією ПАТ АБ “Укргазбанк” 23 травня.

envelop facebook search