Apple повністю перейшла на поновлювані джерела енергії

Минулого тижня компанія Google оголосила, що з кінця 2017 всі її глобальні операції здійснюються виключно за рахунок поновлюваних джерел енергії. Точніше кажучи, Google купує більше відновлюваної енергії, ніж використовує. І ось через приблизно тиждень аналогічну заяву зробила Apple, яка ось уже три роки поспіль очолює рейтинг «зелених» компаній за версією Greenpeace.

Перш за все зазначимо, що в попередній раз про свої екологічних успіхи Apple звітувала два роки тому, тоді 93% всіх підприємств компанії працювали за рахунок чистої електроенергії.

Як і Google компанія Apple сама не забезпечує себе відновлюваної електроенергією на всі 100%, а купує необхідні обсяги у інших компаній. Тобто, офіси, магазини та інші об’єкти отримують той же електрику з міських електромереж, що і розташовані поруч інші будівлі. Але «брудне» електрику потім компенсується «чистим». При цьому Apple робить особливий акцент на тому, що не просто купує «чисте» електрику, а розвиває відповідну інфраструктуру і використовує її. Зокрема, дві третини потужностей, необхідних для покриття власних енергопотреб Apple профінансувала за свій рахунок.

Всього в розпорядженні компанії вже знаходиться 25 діючих об’єктів відновлюваної енергії по всьому світу. Вони генерують 626 МВт потужності для підприємств компанії в 43 країнах світу, з них 286 МВт забезпечують сонячні електростанції, які були запущені в 2017 році.

Окремо в Apple відзначають, що дев’ять її постачальників використовують виключно «зелену» енергію – це обов’язкова умова при укладанні контракту.

За словами компанії, завдяки ініціативі по переходу на ВДЕ кількість викидів вуглекислого газу по всьому світу скоротилося на 54% (в атмосферу викинули на 2,1 мільйона тонн CO2 менше).

Зараз на стадії будівництва знаходяться ще 15 об’єктів, після їх введення в експлуатацію у Apple буде 1,4 ГВт потужностей чистої відновлюваної енергії в 11 країнах.

envelop facebook search