Будівництво СЕС на 763 кВт в зоні ЧАЕС може початися в липні – Мінприроди

Будівництво ще однієї сонячної електростанції на території Чорнобильської зони відчуження – потужністю 763 кВт – планують почати в липні 2019 року і завершити в грудні. Про це повідомили в Міністерстві екології та природних ресурсів України.

Будівництво фінансується за кошти уряду Іспанії. За словами директора департаменту з питань зміни клімату та збереження озонового шару Мінприроди Світлани Гринчук, будівництво СЕС в Чорнобилі проходить в контексті програми цільових екологічних ( «зелених») інвестицій, які Україна отримала від Іспанії, переуступивши свої квоти на викиди парникових газів.

За інформацією Мінприроди, в кінці 2018 року спільний наглядова українсько-іспанський комітет, який контролює ефективність і доцільність використання наданих урядом Іспанії “кіотських коштів” затвердив відповідний проект реконструкції асфальтобетонної площадки на території спортивного стадіону в Чорнобилі шляхом установки СЕС. Проект розроблений державним підприємством “Центр організаційно-технічного та інформаційного забезпечення управління зоною відчуження”.

Мінприроди також повідомило, що в кінці березня українсько-іспанська делегація, до складу якої увійшли посол Королівства Іспанії в Україні Сільвія Хосефіна Кортес Мартін, а також представники українських міністерств і відомств оглянула територію планованої установки СЕС.

Співпраця з урядом Іспанії було відновлено в 2016 році після майже 10-річної перерви, нагадали в міністерстві. Близько 10 років тому Міністерство сільського господарства, харчової промисловості та навколишнього середовища Іспанії викупило у України так званий “одиниці встановленої кількості викидів парникових газів” на EUR30 млн.

Як повідомлялося, в даний час в зоні відчуження функціонує єдина СЕС на 1 МВт, побудована українсько-німецьким консорціумом “Rodina-Enerparc AG” в 2018 році. Консорціум планує розширити потужність станції до 100 МВт.

Раніше писали, що працює СЕС на 1 МВт в зоні відчуження, зіткнулася з цілим рядом складнощів при запуску. Її більше 6 місяців не підключали до мережі. Конкурс на будівництво СЕС виграла ТОВ “Солар Чорнобиль”, яка працює в консорціумі з українською компанією Rodina і німецької Enerparc AG. Компанія вклала в проект близько одного мільйона євро і в жовтні 2017 року почала будівництво першої в зоні сонячної електростанції потужністю 1 МВт. Директор компанії, Євген Варягін (який раніше очолював бізнес сонячних електростанцій братів Клюєвих під брендом Activ Solar), розповідав що проект зіткнувся з обмеженнями українського законодавства, яке регулює діяльність у зоні відчуження.

envelop facebook search