«Чорнобильське диво»: експерт з енергетики розповів, на що можуть розраховувати українці

Про масове використання сонячної та вітрової енергії в Україні поки говорити рано. Про це розповів експерт з питань енергетики Сергій Дяченко.

За словами нашого співрозмовника, Україна поки не може собі дозволити дуже інтенсивний розвиток «зеленої» енергетики в тому вигляді, в якому це розуміється зараз. Йдеться про сонячної і вітрової енергії.

«Вся справа в тому, що це дуже складні для регулювання енергосистеми види енергії. У нас регуляторної функцією займалася теплова енергетика, але зараз є проблеми з-за поставок вугілля. Поки не вирішили цю проблему. А її радикальне рішення полягає в переході на газову групу вугілля. Будуть проблеми і серйозним розвиток «зеленої» енергетики. Зараз це десь до 1%, на балансі це не так позначається. Такі цифри, як припускає ЄС, до 20%, як в Німеччині, ми не зможемо потягнути з точки зору роботи енергосистеми», – пояснює експерт.

У той же час, звертає увагу Сергій Дяченко, проект установки сонячної електростанції в Чорнобилі є досить перспективним, хоча про масове використання сонячної та вітрової енергії поки говорити рано.

«Нам ще дуже багато чого треба зробити з точки зору розвитку енергосистеми. Тобто це перспектива серйозного розвитку. «Зелена» енергетика – це ж не тільки сонце і вітер, там же і біомаса, і біогаз, і малі гідро. Там інші проблеми – там обмежений ресурс, але малі гідростанції в Україні в 50-х роках були чи не основним видом енергетики. У нас їх було, по-моєму, 700 штук. Потім в 60-70-ті роки почалося масове будівництво теплових, в кінці 70-х – атомних електростанцій. Тобто концепція розвитку нашої енергосистеми змінилася. А до цього було дуже багато малих гідро. В общем-то це хороша річ, перспективна з точки зору регулювання водних потоків в Карпатах, тому що там вирубки лісу не науково обґрунтовані, проблеми з селями періодично виникають. Мала гідроенергетика допомогла б вирішити і ці проблеми», – зазначає співрозмовник видання.

Що ж стосується локації проекту, то, за словами Дяченко, Чорнобиль для цих цілей – досить непогане місце.

«Там існує інфраструктура, яка обслуговувала ЧАЕС», – зазначає експерт.

«Ось тільки з точки зору дорожнечі – це все-таки відносно дорогий вид енергії. І найголовніше – навантаження на енергосистему. Тобто говорити про масовий розвиток, як в Німеччині, такі цифри ми поки собі дозволити не можемо», – додає наш співрозмовник.

envelop facebook search
%d блогерам подобається це: