До 2030 року центр Амстердама повністю позбудеться від бензинових і дизельних авто

Влада Амстердама вирішили ввести до 2030 року повну заборону на рух бензинових і дизельних авто в центрі міста.

амстердам

У муніципалітеті підкреслили, що забруднення повітря скорочує середню тривалість життя жителів міста на рік.

«Забруднення повітря часто є тихим вбивцею і являє собою одну з найбільших небезпек для здоров’я в Амстердамі», – заявив радник міської ради з транспорту Шарон Дейксма.

Міський план дій отримав назву «Чисте повітря» і буде здійснюватися поетапно. Починаючи з наступного року дизельних автомобілів, яким більше 15 років, буде заборонено їздити по кільцевій дорозі A10 навколо столиці Нідерландів. Після 2022 року забороняється рух автобусів і автобусів.

Також заборона буде поширений на прогулянкові судна на каналах і мопеди до 2025 року.

До 2030 року всі рух в міських районах повинно бути з нульовим рівнем викидів.

Таким чином міська влада має намір стимулювати жителів переходити на електрику, пропонуючи при цьому необхідну інфраструктуру. В даний час в місті налічується близько 3000 зарядних станцій. Однак за оцінками фахівців, до 2025 року буде потрібно від 16 000 до 23 000 зарядних станцій.

У той же час деякі компанії виступили проти цього плану, зокрема, асоціація Rai.

«Десятки тисяч сімей, у яких немає грошей на електромобіль, скоро залишаться в дурнях. Даний крок робить Амстердам містом багатих», – відзначили в Rai.

Амстердам не перше місто, який прагнути знизити кількість шкідливих викидів, Париж заборонив в’їзд в місто старим дизельним авто. Також повідомлялося, що Ірландія заборонить автомобілі з ДВС до 2030 року.

envelop facebook search
%d блогерам подобається це: