Дощ став джерелом енергії

Інженери розробили транзистор, який дозволить використовувати дощ в якості джерела відновлюваної енергії.

 Дощі можуть стати новим джерелом поновлюваної і гранично дешевої енергії: вчені з Гонконгу придумали новий тип електрогенератора з високим ККД і питомою потужністю в тисячу разів більшою, ніж у існуючих досі інших подібних пристроїв. Їх винахід дозволяє отримувати з падіння однієї краплі води з висоти 15 см напругу понад 140 вольт, а енергії цього падіння вистачить для живлення 100 невеликих світлодіодних ламп.

В основі нового генератора лежать два електроди. Один з алюмінію, а другий – з оксиду індію-олова, покритого політетрафторетіленом. Коли крапля води вдаряє поверхню останнього, вона зближує два електроди і створює замкнутий контур. Заряд з одного електрода переходить в інший.

Розробники говорять, що їх технологію можна застосовувати в якості генераторів енергії на дахах будинків в регіонах, де часто йде дощ. Пристрій також буде корисно для збільшення дальності ходу електричних човнів. Він також може бути компактним генератором, якщо його розмістити на речах, що регулярно мокнуть, наприклад, на парасольці.

Весь світ переходить на сонячну енергію, а ти?
Корпорація Радіан – завжди готова допомогти вам стати незалежними, в будь-який час дня і року.

envelop facebook search