Експерти визначили в яких країнах Європи СЕС на дахах можуть досягти мережевого паритету

Вчені розробили геопросторовий метод оцінки сонячного потенціалу всіх європейських будівель і прийшли до висновку, що фотоелектричні системи на дахах можуть забезпечувати 25% від загального обсягу енергопотреб. Про це йдеться в доповіді “геопросторових оцінка потенціалу покрівельних фотоелектричних систем в Європейському Союзі”.

Експерти зробили висновок: якби на всіх дахах Європейського Союзу, які підходять для установки сонячних батарей, з’явилися такі системи, то сукупно вони могли б генерувати близько 680 ТВт-год енергії, забезпечуючи 24,4% поточного рівня енергоспоживання.

За допомогою цієї методики було створено карту щільності забудови в країнах ЄС з дозволом в 100 м. Потім з усього доступного простору дахів дослідники виділили ті країни, які дійсно придатні для установки фотоелектричних елементів і зможуть виробляти електроенергію за конкурентною вартості. На даному етапі це Німеччина, Франція, Італія, Іспанія, оскільки вони мають високий економічний потенціал, який дозволяє залучити інвестиції на найвигідніших умовах. Крім того, в доповіді наголошується, що діючі тут роздрібні ціни на електроенергію в розмірі 0,30-0,169 євро кВт/год означають, що СЕС на дахах можуть допомогти цим державам істотно скоротити витрати на електроенергію, зокрема, на 49% в Німеччині, 44% у Франції, 42% в Італії та 23% в Іспанії.

Також, в ході аналізу було визначено дев’ять ринків, де досягти мережевого паритету буде непросто у зв’язку з дешевизною енергії, яка надходить з мережі. Всі вони знаходяться в Східній Європі. Це Румунія, Польща, Угорщина, Чехія, Словаччина, Хорватія, Литва, Латвія і Естонія.

envelop facebook search
%d блогерам подобається це: