«Електрон Е19101» – перший український електробус був презентований у Львові

Електричний автобус отримав назву «Електрон Е19101» і володіє загальною місткістю до 100 пасажирів. Причому для зручності людей з обмеженими можливостями передбачені відкидний пологий підйом і спеціально обладнаними місця в салоні. Новий транспортний засіб з низькою підлогою конструкцією має довжину 12 метрів, оснащений системою кондиціонування і автономним обігрівачем.

Однією з особливостей львівського електробуса є пневматична підвіска з функцією кнілінг: при під’їзді на зупинку для зручної посадки пасажирів автобус злегка «присідає», а з початком руху він знову підводиться збільшуючи дорожній просвіт. В якості силової установки використовується провідний міст з інтегрованим тяговим асинхронним електродвигуном потужністю 230 кВт.

Украинский электрический автобус

Електроавтобуса здатний розвивати максимальну швидкість 70 км/ч. За заявою виробника, запас ходу на одному заряді батарей становить 200 км. Машина оснащена акумулятором, який здатний витримувати від 5 до 8 тисяч циклів перезарядки без зниження своїх номінальних характеристик. У комплект транспортного засобу входить зарядний пристрій, що працює від мережі з напругою 380 Вольт.

Разъем для подзарядки электробуса

Опціонально може бути встановлений струмознімач для зарядки батарей автобуса від тролейбусної контактної мережі. При необхідності можна проводити швидку зарядку батарей високим струмом, що дозволить заповнювати до 70% загальної ємності батарей протягом 15-20 хвилин.

Український електробус моделі Е19101 оснащений пневматичною двухконтурной гальмівною системою з електронним управлінням EBS. Кузов «Електрону» виготовлений з нержавіючої сталі.

Салон электроавтобуса «Электрон Е19101»

Як заявляє глава ПАТ “Концерн-Електрон” Юрія Бубес, новий електробус має незаперечні переваги в порівнянні з існуючими видами міського транспорту – це низькі експлуатаційні витрати, повна відсутність викидів вуглекислого газу в атмосферу, підвищений комфорт для користувачів за рахунок низької вібрації і безшумної роботи машини , а також низькі витрати на ремонт і тривалий термін служби.

В ході робочого візиту до Львівської області, Міністр інфраструктури України Андрій Пивоварський побував на одному з виробничих підприємств концерну «Електрон», де ознайомився з технологічними лініями з випуску електротранспорту. Міністр разом з мером Львова Андрієм Садовим і головою Львівської обласної державної адміністрації Олегом Синюткою ознайомився з п’ятисекційний повністю низькопідлоговий широкої колії трамваєм Т5В64 «Електрон», призначеним для столиці України. Президент концерну «Електрон» Юрій Бубес презентував гостям чергові три тролейбуси Т19101 «Електрон», які незабаром будуть передані місту Львову, і новий виріб концерну – перший в Україні електробус «Електрон» моделі Е19101 – сучасний екологічний транспорт нового покоління. Символічний ключ від електробуса вручений мерові Львова Андрію Садовому.

Довідка: безпосередньо складанням електробуса займалося спільне українсько-німецьке підприємство «Електронтранс» створене в 2011 році концерном «Електрон», фірмою «TransTec F&E Vetschau UG» (Німеччина) і ТОВ «Автотехно-проект». СП включає повномасштабний цикл виробництва, продуктами якого є тролейбуси, трамваї, електробуси, а також агрегати і запасні частини до них.

envelop facebook search