Енергія сонця і вітру склала майже 100% нових потужностей в США

Незважаючи на зусилля адміністрації Дональда Трампа з підтримки вугільної та нафтової промисловості, в СШАпродолжается зростання відновлюваної енергетики. Як повідомляє Engadget, в 2017 році 94,7% нових енергетичних потужностей забезпечили сонячні і вітрові електростанції – 15,8 ГВт з 16,7 ГВт.

Подібні цифри пов’язані в першу чергу з старінням і виведенням з експлуатації станцій на викопному паливі. Наприклад, в комунальній сфері споживання електроенергії від традиційних джерел скоротилося на 11,8 ГВт. Таким чином, зростання поновлюваних потужностей швидше пов’язаний з повільною смертю вугільних електростанцій, ніж з справжнім тріумфом «зелених» технологій.

Показники 2017 роки навряд чи зрівняються з цифрами рекордного 2016, коли в експлуатацію було введено 16,7 ГВт відновлювальних потужностей. Однак в минулому році була подолана важлива віха – в березні сонячна і вітрова енергетика вперше забезпечила понад 10% загального споживання електрики.

На жаль, поки розвиток «зелених» технологій в США не приносить очікуваного вкладу в боротьбу зі змінами клімату: викиди CO2 скоротилися в 2017 році на 1%, хоча в період з 2005 до 2016 року падали в середньому на 1,6%. Експерти припускають, що в 2018 році їх рівень може навіть зрости.

Проте, в цілому тенденції швидше оптимістичні. Дані показують, що підтримка викопного палива з Білого дому не може переламати курс на розвиток відновлюваної енергетики. Однак, зрозуміло, «зелена» електроенергія росла б набагато швидше, якби керівництво США було зацікавлене в ній.

envelop facebook search