Енергогенеруюча пішохідна вулиця Pavegen заробила в Лондоні

Одна з лондонських вулиць стане набагато «розумніші» завдяки інноваційному тротуару від Pavegen. Минулого тижня в самому серці лондонського Уест-Енду на вулиці Bird Street введений в експлуатацію новий відкритий торговий центр. У своєму прес-релізі компанія повідомила, що «відвідувачі зможуть насолоджуватися покупками і ресторанами на майданчику, яка демонструє новітні стійкі технології».

Енергогенеруюча пішохідна доріжка Pavegen працює за рахунок тензорезистивного ефекту, або пьезосопротівленія – зміни опору матеріалу під дією стиснення (розтягування) або інший деформації. При цьому виникає електромагнітна індукція, яка перетворюється в кінетичну енергію, яка, в свою чергу, потім може бути використана для живлення інфраструктурних об’єктів і електроніки. Таким чином покриття здатне виробляти енергію від кроків, що проходять по ньому пішоходів.

У разі Bird Street енергія буде направлятися на харчування декоративного освітлення, створення природних звуків співу птахів і зарядки гаджетів. «Розумна» вулиця також впроваджує та інші інноваційні стійкі технології, включаючи лавки Airlabs ClearAir, які очищають навколишнє повітря від двоокису азоту. Крім того, поверхні розташованих уздовж дороги предметів покриті фарбою Airlite, яка очищає повітря від оксидів вуглецю і бактерій. Автори проекту впевнені, що така вулиця може стати початком створення аналогічних ініціатив в містах по всьому світу.

Рішення, подібні доріжці Pavegen – всього лише один з прикладів новітніх розробок, здатних генерувати енергію на мікромасштабном рівні. Наприклад, вже існує технологія, за допомогою якої можна отримувати енергію від тепла і рухів людського тіла.
За схожим принципом генерує енергію і дорожнє полотно, по якому проїжджають автомобілі. Нещодавно діючу ділянку такої дороги був відкритий в Франції. Також Угорський стартап Platio розробив фотоелектричні модульну систему для тротуарного покриття, елементи якої з’єднуються подібно конструктору LEGO.

envelop facebook search