“Гарантований покупець” повністю розрахувався з “зеленої” генерацією за серпень

ДП “Гарантований покупець” (гарпіями) направило 3,4 млрд грн виробникам по “зеленому” тарифу за відпущену в серпні електроенергію, виконавши зобов’язання перед ними за розрахунковий місяць роботи нового ринку

Відповідно до прес-релізу підприємства, остаточний розрахунок став можливий після затвердження НКРЕКУ 24 серпня розміру вартості його послуги.

Як повідомлялося, “Гарантований покупець” 17 вересня заплатив виробникам ВДЕ по “зеленому” тарифу 1,07 млрд грн за відпущену з 1 по 10 вересня е/е.

За даними держпідприємства, за станом на 24 вересня 2019 року в реєстр виробників по “зеленому” тарифу входять 454 компаній.

ДП “Гарантований покупець” викуповує вироблену за “зеленим” тарифом електроенергію і реалізує її на ринку “на добу вперед”. Підприємство також забезпечує функціонування механізму PSO, для недопущення зростання цін для населення. Гарпіями купує е/е у державних НАЕК “Енергоатом” і ПрАТ “Укргідроенерго” і реалізує її постачальникам універсальних послуг, які продають її населенню за фіксованими тарифами, ще частина – продає на ринку “на добу вперед” для компенсації втрат.

Крім того, підприємство буде відповідати за проведення аукціонів для “зеленої” генерації, які повинні початися з 2020 року.

Раніше повідомлялось, що ДП “Гарантований покупець” має намір виплатити 2,1 млрд грн виробникам з поновлюваних джерел енергії (ВДЕ) за вироблену електроенергію в серпні 2019 року.

envelop facebook search