Google повністю перейшов на відновлювану енергію, яку він купує більше, ніж Amazon, Microsoft і Apple, разом взяті

Google полностью перешел на возобновляемую энергию, которой он покупает больше, чем Amazon, Microsoft и Apple, вместе взятые

Ще в кінці 2016 року Google голосно заявила, що вже в 2017 році збирається стати екологічно чистою компанією на всі 100% – перевести всі свої активи (офіси, ЦОД і ін.) На енергію, одержувану виключно за рахунок поновлюваних джерел. І ось вчора пошуковий гігант відрапортував про досягнення цієї мети, опублікувавши з цієї нагоди невеликий екологічний звіт. Власне, Google спочатку оголосила про досягнення цієї мети ще в кінці 2017 року, про що ми вже писали, але тільки зараз вона надала підтвердження.

Почати, мабуть, варто з того, що всю енергію, необхідну для забезпечення роботи об’єктів Google по всьому світу, компанія купує у енергетичних компаній, а не виробляє сама. Тобто, ніяких сонячних і вітряних електростанцій поблизу власних центрів обробки даних і офісів Google не будувала. Як ми вже відзначали раніше, живити дата-центри і офіси безпосередньо від об’єктів ВДЕ неможливо, а точніше, економічно невигідно, в силу різних факторів, пов’язаних з логістикою і природою електричних мереж. Та й в цілому укладення контрактів на поставку екологічно чистої енергії є загальнопоширеною практикою серед технологічних компаній. Наприклад, в минулому році Microsoft викупила всю енергію, яку виробить вітроелектростанція GE в Ірландії за наступні 15 років.

Повертаючись до теми, Google є найбільшим споживачем «зеленої» енергії. Жодна компанія такого типу і розміру у всьому світі не купує стільки відновлюваної енергії, як Google. Якщо говорити конкретніше, на сьогодні тільки на Google доводиться сумарно близько 3 ГВт глобальних потужностей сонячних і вітрових електростанцій. Як випливає з слайда нижче, Google споживає більше відновлюваної енергії, ніж Amazon, Microsoft і Apple, разом узяті. І це коштувало Google більше $ 3 млрд інвестицій в сегмент відновлюваної енергетики

Google також призводить зображення із зазначенням місцезнаходження та потужностей сонячних і вітряних електростанцій, які виробляють електроенергію для компанії.

Ще одне зображення демонструє місцезнаходження 15 ЦОД, які забезпечують роботу всіх продуктів і сервісів Google в режимі 24/7 і отримують енергію виключно з відновлювальних джерел.

Можна відзначити, що до цієї мети – скорочення викидів вуглецю і переходу на чисту енергію – Google йшов сім років. Вперше компанія заговорила про це в 2010 році. Причому ще в 2016 році відновлювана енергія становила лише 57% від усієї, що використовувалася для покриття всіх глобальних операцій Google. В цьому ж році Google уклав безліч угод, виступивши інвестором багатьох проектів сонячних і вітрових електростанцій.

Що стосується планів на майбутнє, позиція Google в цьому питанні залишається незмінною. Зараз компанія будує нові дата-центри і офіси, а її потреби в енергії, отже, будуть тільки рости. Так що Google має намір і далі інвестувати у відновлювану енергетику, викуповуючи енергію сонячних і вітрових електростанцій, які будуть побудовані в майбутньому. Раніше в Google говорили, що мріють про той день, коли вся наша планета перейде на чисту енергію.

envelop facebook search
%d блогерам подобається це: