Гріє 500 квартир: на фасаді будинку встановили сонячні панелі

У будинку встановили автономну систему опалення. Але на трьох поверхах будинку виникли проблеми – батареї недостатньо гарячі. У квартирах тримається температура 19 градусів. Цю проблему обіцяють усунути до січня, коли встановлять систему розподілу тепла.

На багатоповерхівці в Києві на вулиці Миколи Бажана, 16 встановили сонячну електростанцію. Її облицювали прямо на фасаді будинку загальною потужністю 30 кВт.

Роботами з облаштування енергоефективного будинку займається місцеве ОСББ “Оберіг на Позняках”. Вони керують гігантським будинком на 422 квартири, який був побудований в 2003-2004-х. Загальна опалювальна площа будівлі становить 36 206 кв. м, висотність будинку – від 17 до 23 поверхів.

Жителі повинні повернути тільки 6,5 мільйона гривень протягом 5 років (під 21% річних). За їх підрахунками, це трохи більше 15 тисяч гривень за рік з квартири.

Крім установки сонячних панелей і вже звичного утеплення фасадів, в будинку планують встановити вітряну електростанцію, потужності якої повинно вистачити для забезпечення енергією теплових насосів, які будуть приймати тепло з вентиляційних каналів будинку і забезпечувати його гарячою водою.

envelop facebook search