Ізраїльська компанія розробила 9-місний літак на сонячній енергії

Ізраїльський стартап Eviation розробив пасажирський електросамолет, призначений для польотів дальністю до 1000 км, і який здатний розвивати швидкість до 450 км/ч. Девятіместний літак Eviation Alice презентували в рамках Паризького міжнародного авіасалону.

Розробники електросамолета зараз не мають на меті замінити ними звичайні літаки, що працюють в сфері комерційних перевезень на великі відстані. Alice на електротязі перш за все призначений для регіональних перевезень на коротких маршрутах.

Ізраїльська компанія вже уклала угоди з Siemens і magniX, які будуть виробляти два варіанти силових установок для Alice. Двигуни будуть розташовуватися: один в хвостовій частині, і по одному на кінцях крил (розмах – 16,12 метрів). Потужність кожного – 260 кВт. Двигуни забезпечать літаку крейсерську швидкість 445 км/год і дальність перельоту в 1046 км.

Представлена ​​на авіасалоні модель – діючий прототип Alice. У планах компанії – проведення випробувальних польотів з метою отримання льотного сертифікату в 2021 році, після чого в 2022 році Eviation приступить до серійного виробництва і поставок.

Раніше повідомлялося, що стартап Ampaire перетворюватиме традиційні літаки в електричні. Глава Ampaire Кевін Ноерткер розповідає, що їх підхід простіше, ніж у інших компаній, що займаються електроавіаціей. За його оцінкою, розробка та будівництво нового електросамолета з нуля вимагає до $200 млн і 10 років часу. Переобладнання вже існуючого літака вимагає вже не сотні, а десятки мільйонів і всього кілька років на розробку і сертифікацію.

envelop facebook search