Кліматична криза, нові правила гри: що відбувається із зеленою енергетикою

Кліматичний криза зумовила прискорення переходу світу на зелену енергетику. Починаючи з 2015 року, зелена енергетика переживає бум і в Україні. Все – завдяки гарантіям і привабливим умовам, запропонованим державою.

1. Що таке кліматична криза?

За останні 100 років середня температура на поверхні нашої планети зросла на один градус. Експерти кажуть, що це тільки початок – до 2055 року температура зросте на 2°C, а в 2100 – на 4.5°C. Таке температурне відхилення вже має свої наслідки – льодовики тануть, рівень води збільшується, аномальна спека починає проявлятися в різних регіонах планети.

Температура на планеті збільшується за парникового ефекту, викликаного надлишком вуглекислого газу в атмосфері. Цей надлишок з’явився через діяльність людей. Всі сегменти людського життя зараз так чи інакше завдають шкоди планеті.

2. Чи правда, що зелена енергетика допомагає запобігти кліматичній кризі?

Так. Одним із способів зменшення шкоди від кліматичної кризи є перехід на зелену енергетику – поновлювані джерела енергії, невичерпні в природі, перш за все – сонце, вітер і воду. Вони не викидають газів, що викликають парниковий ефект, тобто не роблять внеску в глобальне потепління.

3. Що роблять у світі, аби подолати кліматичну кризу?

Ідею об’єднати зусилля, щоб подолати кліматичну кризу було висловлено ще в середині ХХ століття. Зрештою, мова про всій планеті. Однак тільки в 2015 році 195 держав підписали перший спільний документ, який пропонує загальний план дій, – Паризькі домовленості. Домовилися про таке: середня температура на планеті не має піднятися більш ніж на 2°C. Один із способів для втілення цього плану – перехід на зелену енергетику.

Так, Великобританія провела без вугілля “зелений тиждень”, Німеччина до 2035 планує вийти на 65% “зеленки”, Швеція планує стати першою країною, відмовиться від спалювання корисних копалин.

4. Чи вигідно вкладати гроші у зелену енергетику в Україні?

Так. Саме тому в останні роки можна побачити бум в сфері відновлюваної енергії. Так, з 2014 по 2017 рік загальна потужність станцій, що працюють на біопаливі сонячних, вітрових і гідроелектростанцій зросла з 967 до 1426 мегават. З 2017 року по 2018 рік – до 2274 мегават. В 2019 відбувся стрибок більш ніж удвічі – загальна потужність склала 4866 мегават.

envelop facebook search