МІФИ І РЕАЛІЇ «ЗЕЛЕНОЇ ЕНЕРГЕТИКИ»

Незважаючи на зростаючу популярність сонячної енергетики в Україні, однак вона залишається оповитою цілим рядом більш-менш правдоподібних (але найчастіше – абсолютно помилкових) міфів. Тому ми докладніше розглянемо 7 найпоширеніших міфів про сонячні батареї і сонячну енергетику.

Міф 1. Сонячні батареї НЕ ефективні в похмуру погоду
 Реальність. У похмуру погоду ефективність генерації електрики зменшується, але скорочення обсягів виробництва електрики не має критичний характер. Наприклад, рівень інсоляції (кількість сонячного випромінювання на одиницю площі) в Україні значно вище, ніж, наприклад, в Німеччині, яка лідирує за обсягами вироблення «сонячної» електроенергії. Зниження обсягів генерації в зимовий час викликано, перш за все, за рахунок скорочення тривалості світлового дня. При цьому виробництво електрики сонячними батареями взимку можна збільшити за рахунок зміни кута нахилу площини панелі до горизонту.

Міф 2. Сонячні панелі – дорого!
 По-перше, сонячні панелі – це лише частина сонячної електростанції. Самі по собі вони не несуть ніякої користі, а ось в сукупності з інвертором і комплектуючими – це вже робоча станція. По-друге, станція приносить користь через два моменти – економія на виплатах за електроенергію і заробіток за «зеленим» тарифом. Отже, дорого тільки на старті, потім інвестиції в сонячну станцію повертаються (від 4 до 6 років), а в подальшому приносять дохід.

Міф 3. Град шкодить сонячним панелям
  Сучасні сонячні панелі створені таким чином, що захищені не тільки від граду, але і від інших опадів, які мають негативний вплив. Звичайно, від граду розміром з яйце панелі не захищає, але від звичайного граду, який може випасти в той чи інший час року в межах України, панелі захищені, і ніяких проблем з цим немає.

Міф 4. Панелі пошкодять дах, будинок і двір
 При монтажі сонячних панелей на дах кріплення прикручуються до вашого даху. Дана процедура не є критичною – у вас не протикатиме дах і не відпаде черепиця. На гвинтах-шурупах є спеціальні гумові заглушки, які обмежать потрапляння вологи всередину. При демонтажі панелей дані отвори можна заглушити. Щодо будинку – кабелі та обладнання монтуються акуратно, тому зовнішнім виглядом фасаду сонячна станція шкоди не принесе. Наземні станції у дворі виглядають об’ємно і вражаюче і їм необхідний простір, щоб приміщення або дерева не робили тіні. Така конструкція стане швидше прикрасою вашого ділянки або двору.

Міф 5. Сонячні батареї шкодять навколишньому середовищу
 Сонячні батареї генерують екологічно чисту енергію. При цьому вони не мають ніякого негативного впливу на людину. Дійсно, при їх виробництві використовуються елементи, які вимагають спеціальної переробки. Багато виробників сонячних батарей готові безкоштовно прийняти б / у сонячні батареї на переробку. Вся справа – в відповідальності самих власників.

Міф 6. Сонячні панелі з Китаю мають низьку якість
 Реальність. Правда тільки в тому випадку, якщо купувати дуже дешеві сонячні батареї від невідомого виробника. Насправді, більшість компаній в ТОП-10 виробників сонячний батарей – китайські. При цьому вони не просто копіюють чужі технології, вони мають виробництво повного циклу – від вирощування кремнієвих пластин в збірник панелей. Крім того, такі компанії вкладають значні кошти в науково-дослідницьку роботу. Більшість компаній, які входять в Tier -1 (сонячні батареї високої якості і надійності) – китайські або мають складальні потужності в Китаї.

Міф 7. Зелена генерація не вирішує жодну з проблем енергосистеми та економіки України.

Навпаки, розвиток ВДЕ призведе до наступних позитивних змін:

1) Україна зменшить, а в перспективі зупинить імпорт енергоносіїв. Сонце і вітер будуть відігравати провідну роль у витісненні імпортного палива в електрогенерації.
2) Створимо нові робочі місця, нові машинобудівні заводи.
3) Підвищимо енергетичну безпеку і незалежність країни.
4) Покращимо екологію, тривалість і якість життя в країні.

Корпорація Радіан допоможе Вам:

👍 спроектувати електростанцію
👍 змонтувати її на ділянці
👍 підключити зелений тариф
👍 захистити від поломок

Хочете дізнатися вартість станції? Скільки можна заробити на сонці Яка окупність?

Телефонуйте або пишіть нам, і ми Вам підкажемо, що для цього потрібно, а також безкоштовно надамо консультацію!

envelop facebook search