Місто в Фінляндії повністю відмовляється від кам’яного вугілля і переходить на поновлювані джерела енергії

В даний момент компанія Lahti Energia використовує останню партію цього палива 1 квітня місто повністю перейде на поновлювані джерела енергії. Залишиться лише невеликий запас на екстрений випадок. Для порівняння: ще 10 років тому кам’яне вугілля становив більше половини з усіх джерел в теплоенергетиці міста.

Місто запускає нову екологічну в країні біокотельную Kymijarvi III потужністю 190 МВт, завдяки чому частка відновлюваної біопалива і палива вторинного походження в частині теплопостачання міста перевищить 80%. Це знизить викиди вуглецю до однієї п’ятої від рівня 1990 року. В якості палива будуть використовувати біомасу – відходи різних виробничих етапів переробки деревини. Інвестиції в проект склали 165 млн євро.

На початковому етапі така енергія дорожче, але в довгостроковій перспективі місто, який переходить на циркулярну економіку, від цього виграє, впевнений Салем Банафа, представник Агентства розвитку регіону Лахті Ladec.

За даними Lahti Energia, установка майже повністю працює на замкнутому циклі і споживає сиру воду тільки для охолодження. При цьому скидається в озеро Весіярві конденсат за ступенем чистоти перевершує питну воду.

Лахті позиціонує себе як найбільш екологічний місто Фінляндії і третій рік поспіль бореться за звання Зеленої столиці Європи (зараз вибирають European Green Capital 2021). В даний момент 94% всіх міських побутових відходів Лахті переробляють в енергію або сировину. Електрика і тепло отримують також від залишкових продуктів виробництва підприємств лісової промисловості.

Сміття жителі Лахті викидають в сім різних баків. Зібраний пластик перетворюють в паливо і спалюють так, що шкідливі викиди в навколишнє середовище не потрапляють.

Раніше повідомлялося, що Фінське уряд прийняв рішення припинити енергетичне використання вугілля на рік раніше встановленого терміну. Нагадаємо, що в 2016 році Фінляндія прийняла рішення «вийти з вугілля» до 2030 року. Тепер термін зрушений на 2029 рік.

envelop facebook search