На австралійської антарктичної станції встановлена перша СЕС

На станції «Кейсі» встановили першу сонячну електростанцію потужністю 30 кВт.

На дослідницької станції Кейсі введений в експлуатацію перший «сонячний парк» в Антарктиці. Потужність СЕС становить 30 кВт і складається з 105 сонячних батарей німецького виробника Aleo Solar GmbH. Три інвертора Fronius перетворять постійний струм (DC) в змінний струм 240 В (AC). Згідно з прогнозом, вироблена електроенергія буде покривати близько 10% протягом року, від кількості загальної потреби антарктичної станції.

сэс

За словами Кіма Елліса, директора Австралійського антарктичного відділу в Департаменті навколишнього середовища та енергетики, сонячна електростанція посприяє зменшенню залежності станції від дизельних генераторів, скоротить витрати на паливо і зменшить викиди шкідливих речовин.

Начальник відділу інженерних послуг Кейсі Дорін МакКарді сказав, що команда з шести осіб відчувала «складні умови» під час монтажу, коли поряд з хуртовинами, температура повітря досягла мінус семи градусів за Цельсієм. Зокрема, холод став проблемою, «тому що кронштейни і гвинти маленькі і незручні, їх неможливо встановити в рукавичках, тому нам довелося використовувати грілки для рук, що б пальці залишалося липкими».

Проект являє собою співробітництво між австралійським антарктичним відділом і компанією Masdar, або Abu Dhabi Future Energy Company, для вивчення ряду можливостей забезпечення енергоефективності та енергоменеджменту на австралійських антарктичних станціях.

Мохамед Джаміль Аль Рамахі, керуючий директор Masdar, сказав, що проект – це можливість і узгодити між собою досвід в області енергоефективності з жарких пустель Близького Сходу і з холодною антарктичної пустелі.

envelop facebook search