На дахах комунальних будівель в Хмельницькому встановлять СЕС на 1 МВт

У 2019 на дахах комунальних будівель в Хмельницькому встановлять сонячні електростанції на 1 МВт. Електроенергію продаватимуть за “зеленим тарифом”.

Ініціатором встановлення СЕС є Хмельницький енергетичний кластер. Дана організація оцінює придатність дахів комунальної форми власності в містах обласного значення для спорудження СЕС. Щоб зацікавити інвесторів, розробили економічну модель, розповідає глава правління Хмельницького енергетичного кластера, Степан Кушнір: “Це повинні бути виключно плоскі дахи з кутом нахилу не більше 5 градусів, а також з площею від 250 кв.м. для розміщення фотомодулів. Ще оцінюється потужність електроенергії, яку відвели для закладу. Лише за підсумками досліджень, робиться експертний висновок”.

“Ми знайшли іноземного інвестора, який погодився профінансувати 1 МВт сонячних станцій, а це приблизно 900 тисяч дол, які ми повинні освоїти до кінця року”, – розповів Степан Кушнір.

Дана пропозиція зацікавила компанію “Індіан Солар”, яка буде займатися будівельно-монтажними роботами. Її представники погодилися виплачувати кошти за оренду дахів. Точна сума стане відома після оцінки фахівців. Обов’язковим пунктом є страхування. З огляду на, що дах – територія комунального підприємства, воно ж буде нести відповідальність за охорону СЕС. Прибуток інвестора складе від 10% до 20% в євро в рік від вкладеної суми, яка включає в себе умови оренди, характеристики обородуванія і т.д.

Згідно з проектом, сонячними електростанціями будуть обладнані або 10 великих або 30 маленьких дахів комунальної власності

Степан Кушнір зазначає, що процедура передачі даху комунальної форми власності в оренду для міста нова, тому виникає ряд проблемних питань, які неможливо передбачити. Наприклад, одну зі шкіл відділ енергоменеджменту Хмельницької міської ради вніс до списку об’єктів, що підлягають ремонту. Європейський інвестиційний банк, донор цього проекту, вимагає, що до і після початку робіт в школі заборонено порушувати показники, зазначені в енергоаудит. Тому спорудження СЕС конкретно на цьому об’єкті скасували, хоча планували запуск більш, ніж на 100 кВт, йдеться в повідомленні.

Електроенергію продаватимуть за “зеленим тарифом”. “Надалі, модель енергокооператівов буде розвиватися, інвестори будуть давати невеликі суми, але їх кількість дозволить зібрати необхідний бюджет для встановлення сонячних електростанцій”, – підсумовує Степан Кушнір.

Раніше ЕлектроВісті писали, що в Хмельницькій області розпочала роботу Кам’янець-Подільська СЕС на 64 МВт.

envelop facebook search