На Прикарпатті побудують 18 сонячних електростанцій

energy

В Івано-Франківській області планують побудувати 18 сонячних електростанцій загальною потужністю 170 МВт, дві вітрові електростанції загальною потужністю 30,4 МВт і біогазову станцію потужністю 1,5 МВт.

Про це повідомив голова Івано-Франківської обласної державної адміністрації Денис Шмигаль 21 жовтня.

«Сьогодні майже кожна нова об’єднана територіальна громада, маючи в наявності вільні земельні ділянки та певний природний потенціал, активно залучає інвесторів для будівництва об’єктів відновлюваної енергетики, особливо сонячних електростанцій», – зазначив він.

Так, в Рожнятівському районі планують встановити вітроелектростанцію потужністю 25МВт, а в Долинському районі – побудувати другу чергу ВЕС потужністю 5,4 МВт.

Також в селі Тустань Галицького району ТОВ «Гудвеллі Україна» планує побудувати другий в області біогазовий завод потужністю 1,5 МВт.

На даний момент загальна потужність об’єктів відновлюваної енергетики в Прикарпатті становить 133 МВт. Зокрема, працює вітрова електростанція потужністю 0,6 МВт (перша черга), 5 міні-гідроелектростанцій загальною потужністю 3,571 МВт, 44 сонячних електростанцій загальною потужністю 128 МВт і біогазовий завод ТОВ «Гудвеллі України» потужністю 1,2 МВт.

Зараз «зелені» електростанції виробляють близько 1% електроенергії Прикарпаття, а область займає 4 місце серед регіонів України за кількістю встановлених сонячних електростанцій приватними домогосподарствами, зазначає керівник департаменту економічного розвитку, промисловості та інфраструктури облдержадміністрації Жанна Табанець. «Вже більше 1000 домогосподарств у Івано-Франківській області встановили домашні СЕС і виробляють електроенергію», – зазначає вона.

energy

Нагадаємо, що в селі Чесники (Івано-Франківська область) планували побудувати комплекс з переробки відходів сільського господарства і тваринництва в біогаз і виробництва електроенергії.

Раніше писали, що в Івано-Франківській області в селі Пнів Надвірнянського району відкрили сонячну електростанцію потужністю 200 кВт. Про це повідомляє Івано-Франківська облдержадміністрація.

envelop facebook search
%d блогерам подобається це: