НАЙБІЛЬША В СВІТІ СОНЯЧНА ЕЛЕКТРОСТАНЦІЯ

Початок нової ери в енергетиці – сонячна енергія навіть вночі! З недавніх пір в США працює одна з найбільших сонячних електростанцій у світі, яка знаходиться в пустелі Мохаве.

У цю електростанцію свого часу вклав гроші Google, а саме 168 мільйонів доларів. Зараз сонячна електростанція працює і приносить енергію, а також доходи.

Електростанція займає площу в 13 квадратних кілометрів. Основну площу займають 350 тисяч дзеркал. Станція не використовує вже звичні сонячні панелі (фотоелектричні модулі). Замість  них застосовуються цілком звичайні дзеркала, які ми використовуємо в наших оселях. Кожен дзеркальний модуль – це система з двох великих дзеркал, розміром як гаражні ворота. Такий модуль називається – геліостат. Станція складається з 173 000 таких геліостатів.

Ці дзеркала знаходяться під постійним контролем комп’ютерів і спеціальних програм. Вони налаштовані таким чином що світло відбивається від них і спрямовується точно в верхівку вежі, яка встановлена ​​в центрі. Всі ці дзеркала спрямовані на вежу. Висота кожної вежі 148 метрів. У вежі знаходиться котел, який під впливом «сонячних зайчиків» нагрівається до кипіння. Температура в котлах може підніматись до 700 грд. С. Вода випаровується і виходить пар. Ця пара обертає турбіну генератора в башті і в підсумку ми отримуємо енергію.

Власниками цієї сонячної електростанції по праву вважаються BrightSource Energy, NRG Energy і Google. Об’єкт буде приносить 392 мегават. Цього достатньо щоб забезпечити невелике місто чистим електрикою.

Основні характеристики станції:

  • Вартість проекту: 2,2 млрд $, з них 1,6 субсидувати державою.
  • Співвласники: NRG Energy; BrightSource Energy; Google
  • Генерація електроенергії в рік 1 079 232 МВт*год/рік
  • Встановлена потужність: 392 МВт
  • Річна сонячна іррадіація: 2 717 кВт*год м2/рік

Загальна вартість проекту склала 2,2 мільярда доларів США, з яких 1,4 мільярда – це позика від уряду США.

envelop facebook search
%d блогерам подобається це: