НАЙБІЛЬША В УКРАЇНІ СЕС ДАХОВОГО ТИПУ ЗБІЛЬШИЛА ПОТУЖНІСТЬ ДО 15,2 МВТ

Найбільша в Україні СЕС дахового розташування «Студеніківська ФЕС» збільшила сумарну потужність з 12,4 до 15,2 МВт. Про це повідомляє Асоціація звероводов України.

Електростанція, введена в експлуатацію в минулому році, знаходиться в Переяслав-Хмельницькому районі. Для реалізації проекту було залучено $ 11 млн інвестицій при частковій кредитної підтримки «Укргазбанку». Забезпечуючи споживачів Київської області «зеленої» електроенергії, станція, як очікується, скоротить викиди СО₂ приблизно на 15 тис. Тонн в рік.

Одне з ключових відмінностей «Студеніківська ФЕС» від інших фотоелектричних станцій полягає в тому, що одна половина панелей розміщена на захід, а друга – на схід, тоді як більшості випадків панелі орієнтують в південному напрямку. Розташування «схід-захід», як повідомляється, забезпечує більш рівний темп вироблення електроенергії з раннього ранку і до пізнього вечора. Друга особливість об’єкта – панелі розміщені на дахах норковій ферми «Пелском», найбільшого в світі підприємства, що займається вирощуванням норок.

Сонячні панелі забезпечують додатковий захист норкам від високих температур в літній період. Приміщення, в яких знаходяться клітини, нагріваються менше, створюючи тваринам більш комфортні умови, розповів джерела власник «Студеніківська ФЕС» і «Пелском» Олександр Харченко.

Крупнейшая в Украине СЭС крышного типа увеличила мощность до 15,2 МВт
envelop facebook search