Німеччина готова запустити в Україні виробництво “зеленого” водню

M6QDnINC

Німеччина має намір запустити в Україні виробництво «зеленого» водню. Демонстраційний проект планується реалізуватись в рамках німецько-українського енергетичного партнерства H2.

Німецька сторона заявила про готовність почати дослідження, а потім по його результатам створити демонстраційний проект.

«З 2021 перейдемо до технічного планування проекту та розробки необхідної нормативно-правової бази, а на початку 2022 – до його реалізації», – відзначають німецькі партнери.

За первинними оцінками, Україні необхідні умови для ефективного використання поновлюваних джерел енергії, їх перетворення в водень і виробництво з нього додаткових продуктів.

«Наша країна має газопроводи, пов’язані з Німеччиною і взагалі з Європою, для експорту водню, або перероблених вуглеводневих сполук, отриманих з води і« зеленої »електроенергії, – відзначають в Міністерстві енергетики та захисту навколишнього середовища. – «Україна завдяки великій кількості вільних непридатних для сільського господарства земель може виробляти велику кількість такого” зеленого “водню на гібридних електростанціях, що складаються з електролізних установок і вітрогенераторів, або сонячних панелей».

Україна завдяки існуючій інфраструктурі може стати головним виробником водню в Європі і постачальником природного газу з додаванням «зеленого» водню в Німеччину, переконані у відомстві.

“Німецько-українське енергетичне партнерство з розвитку водню цікаво для України, оскільки з одного боку буде сприяти розвитку відновлюваних джерел енергії, а з іншого – зробить стійкий внесок в економічне зростання і створення нових робочих місць як з української, так і з німецької сторони», – зазначив заступник міністра енергетики та захисту навколишнього середовища Олексій Рябчин.

Сторони обговорили розробку концепції і науково обґрунтованої підготовки до торгівлі поновлюваними джерелами енергії в інтересах обох країн.

Додавання «зеленого» водню в діючі газопроводи при транспортуванні природного газу (в концентрації до 20%) передбачає технологія Power-to-Gas – найбільш сучасний, простий, швидкий, а також найменш витратний (без капіталовкладень в нову інфраструктуру) спосіб створення нового ринку водню. Додавання водню в природний газ істотно покращує його властивості і скорочує викиди СО2 при експлуатації газотранспортної системи.

envelop facebook search