НІМЕЧЧИНА ХОЧЕ ПЕРЕТВОРИТИ АВТОБАН В СОНЯЧНІ ФЕРМИ

Дорожні управління Німеччини, Австрії та Швейцарії фінансують розробку системи навісних сонячних батарей для автомагістралей для підвищення ефективності їх експлуатації.

У Німеччині майже 13 000 км автомагістралей. 3383 кілометри – це шість і більше смуг руху, 9610 кілометрів – чотири смуги руху. Ширина смуги становить 3,75 метра (іноді трохи менше 3,5 метра).

Незважаючи на ряд складнощів реалізації, влада зацікавилася ідеєю, оскільки таке поєднання може принести масу позитивних результатів. Перш за все, навіси з сонячних панелей будуть захищати дорожнє покриття від опадів і перегріву, збільшуючи термін експлуатації і зменшуючи витрати на ремонт. Встановлення панелей над автомагістралями не тільки підвищить ефективність їх експлуатації, але і дозволить заощадити незадіяний під сонячні ферми земельне простір.

За розрахунками дослідників – з комплексною покрівлею – близько 41,5 терават-годин сонячної енергії можна було б виробляти на рік, що склало б близько третини щорічних потреб приватних домогосподарств.

Попередньо концепція виглядає привабливою з економічної точки зору і може легко масштабувати за рахунок одноманітних конструкцій. Однак проектування не почнеться доти, поки дослідники ретельно НЕ вивчать всі аспекти і потенційні додаткові витрати, визначивши реальну користь для бюджету.

envelop facebook search
%d блогерам подобається це: