Що буде з “зеленим” тарифом для приватних домогосподарств?

«Зелені» тарифи для приватних домогосподарств знижувати не планують – голова НКРЕКП Валерій Тарасюк

Під час переговорів між виробниками «зеленої» електроенергії з ВДЕ і Мінекоенерго з приводу добровільного зниження і перегляду «зелених» тарифів серед власників домашніх СЕС голова НКРЕКП Валерій Тарасюк запевнив, що питання зміни умов по «зеленому» тарифу для домашніх СЕС не розглядається і не планується .

В Україні понад 24 000 приватних домогосподарств встановили сонячні панелі загальною потужністю 618 МВт. У квітні власники домашніх СЕС в Рівненській, Житомирській, Львівській і Полтавській областях почали отримувати повідомлення від енергопостачальних компаній про настання «форс-мажорних обставин», що може призвести до затримок з виплатами по «зеленим» тарифом. Затримки з виплатами, дійсно, мали і мають місце.

Прогресуючий криза в українській енергетиці змусила владу шукати рішення для виробників електроенергії з ВДЕ, щоб зменшити фінансовий час по виплатах «зеленої» генерації. Всі варіанти, які обговорюються, передбачають зниження «зеленого» тарифу, питання тільки у величині такого урізання. Однак це стосується тільки промислових СЕС і ВЕС.

«У нашому розпорядженні є розроблений проект меморандуму, який пропонують підписати інвесторам. Жодної згадки про домашніх СЕС в ньому немає. У тексті згадуються інвестори і промислові виробники електричної енергії з відновлюваних джерел енергії, а також асоціації, що представляють інтереси інвесторів та виробників електричної енергії з відновлюваних джерел енергії ».- цю інформацію підтвердив Валерій Тарасюк, голова НКРЕКП, який на питання про зниження« зеленого »тарифу для домашніх СЕС, зазначив: «Такий варіант в одній із запропонованих моделей вирішення питання не розглядалися»

Тому власникам домашніх СЕС не потрібно зайвий раз накручувати себе.

Домашні СЕС залишаються привабливою інвестицією. Власник мережевий фотоелектричної станції на 30 кВт для реалізації енергії за зеленим тарифом в Київській області може розраховувати на щорічний дохід в 4760 доларів. Таким чином, при інвестиції в 16500 доларів в СЕС на 30 кВт, окупність становить близько 4 років (взято в розрахунок мінімальне сервісне споживання (інвертора).

envelop facebook search