Штучний інтелект збільшив ефективність сонячних панелей без додаткових вкладень

Алгоритм, розроблений вченими з Університету Ватерлоо, дозволяє контролерам сонячних панелей краще управлятися з флуктуаціями при максимальних навантаженнях на сонячні фотоелементи, коли відбувається найзначніший витрата потенційної енергії, зібраної панелями.

«Ми створили алгоритм, який збільшує кількість енергії, отриманої з сонячної панелі, – сказав мілад Фарсі, один з дослідників. – “Залізо” в кожної сонячної панелі має певну номінальної ефективністю, але повинен бути відповідний контролер, який дозволить отримати максимальну потужність. Ми не поміняли електроніку і не додали нових ланцюгів в фотоелементи. Ми розробили досконаліший підхід до управління вже існуючим обладнанням ».

Проведені експерименти показали, що невеликий комплект з 12 сонячних модулів по 335 Вт заощадить власникові 138,9 кВт*год на рік, якщо застосувати новий алгоритм.

Для домашньої системи економія не така велика, але в масштабі сонячних ферм або сотень тисяч панелей, підключених до енергосистеми, різниця буде помітна.

Наприклад, найбільша в Канаді сонячна станція Sarnia могла б завдяки новій технології забезпечити додатково 960 000 кВт*год/рік – достатньо для сотень будинків. Якби цей обсяг енергії було вироблено на вугільній ТЕС, викиди в атмосферу склали б 312 тонн вуглекислого газу.

envelop facebook search
%d блогерам подобається це: