СОНЯЧНА ЕЛЕКТРОСТАНЦІЯ ЯКА НЕ ТІЛЬКИ ВИРОБЛЯЄ ЕЛЕКТРИКУ, А Й ДОБУВАЄ ПИТНУ ВОДУ

Світ потребує як в електрику, так і чисту воду, але виробництво одного з цих ресурсів може виснажити інший.
Команда дослідників в Саудівській Аравії придумала пристрій, який, за їхніми словами, могло б перетворити електростанцію з «споживача води в виробника прісної води».

Новий пристрій дослідників на даний момент є всього лише прототипом, але вони розглядають його як спосіб опріснення або очищення води в місцях, де прісна вода недостатня або забруднена.

Для створення прототипу дослідники встановили водяний дистиллятор на задній панелі сонячного елемента. Перебуваючи в сонячному світлі, елемент виробляє електрику і виділяє тепло, як звичайна сонячна панель. Але замість того, щоб відправити це тепло назад в атмосферу, пристрій направляє його в дистилятор, який використовує тепло в якості джерела енергії для харчування процесу опріснення.

Щоб перевірити якість вихідної води, дослідники подали в дистилятор солону воду і воду, що містить важкі метали, такі як свинець, мідь і магній. Пристрій перетворило воду в пар, який потім пройшов через пластикову мембрану, яка відфільтровує сіль і забруднюючі речовини. Результатом стала чиста питна вода, що відповідає стандартам безпеки Всесвітньої організації охорони здоров’я. За словами дослідників, прототип шириною в метр може виробляти близько 1,7 літра чистої води щогодини. Ідеальне місце для цього було б в посушливому або напівпосушливими кліматі, поруч з джерелом води.

Нову технологію можна використовувати всюди, де люди мають доступ до солоної води для забезпечення безпечної чистої питної води. Команда вважає, що близько 10% світового споживання води можна замінити цим методом дистиляції.

envelop facebook search