Сонячна енергетика в США створює більшість робочих місць

Від деяких фахівців-енергетиків і політиків можна почути, що сонячна енергія – це не зовсім прибутковий промисел, який може позбавити безліч людей роботи. У той же самий час, згідно з останньою Національної перепису робочих місць в США, «сонячна» промисловість створює більше робочих місць, ніж будь-який інший сектор.

І тут справжня палиця з двома кінцями, так як в США живе близько 300 мільйонів чоловік, в той же самий час, перепис робочих показала, що на даний момент в галузі сонячної енергетики зайнято 260 077 чоловік, а це одна тисячна від усього населення. У той же час, в 2016 році на кожні 50 робочих місць припадало 1 робоче місце з сонячної промисловості, і аналітики вважають, що тенденція буде продовжуватися і місць буде тільки більше.

На даний же момент сектор сонячної енергетики створює робочі місця в 17 разів швидше, ніж будь-яка інша галузь в США, але до уваги не йде деяка новизна напрямки.

У чому реальна проблема галузі? Вона дійсно може позбавити роботи багатьох людей нині зайнятих на інших виробництвах, на кшталт видобутку корисних копалин. У той же самий час досить таки великий відсоток людей раніше зайнятий у видобутку корисних копалин не зможе знайти себе в новій галузі пов’язаної із сонячною промисловістю, так як буде потрібно не просто отримати додаткові знання, а повністю перекваліфікуватися, на це здатна не така велика частина людей, як правило, люди до тридцяти років.

У той же самий час, вартість сонячної енергії не найвища, що, відповідно, буде позначатися і на заробітних платах робітників. Якось компенсувати низьку вартість зможе продаж обладнання для використання сонячної енергії, але для цього потрібно мати безпомилкове регулювання цін, в тому числі на витратні матеріали до обладнання та створення всіх необхідних елементів.

Тому, незважаючи на реальну можливість сонячної енергетики компенсувати збиток екології, вона ж може завдати непоправної шкоди економіці, яка може не встигнути підготуватися до глобальних змін.

envelop facebook search
%d блогерам подобається це: