Сонячний дах для електромобілів випустить Hyundai і Kia

Два провідні корейські автовиробники об’єднали зусилля в створенні “сонячного даху” для електромобілів, який поступить в серійне виробництво вже наступного року. Дослідження показали, що власники електромобілів більші, ніж інші групи споживачів лояльні до пристроїв на фотоелектричних елементах. Багато хто з них з ентузіазмом відноситься до ідеї живити акумулятори своїх автомобілів від сонячних панелей, але конструкція транспортного засобу не дає ефективних варіантів для їх розміщення. Автовиробники раніше намагалися укомплектувати машини сонячними панелями, але досвідченим шляхом з’ясувалося, що ті не роблять досить енергії, щоб приносити реальну користь. Так, Toyota вже ставила сонячну панель на дах попередньої версії Prius, але його продуктивності в 50 Ватів вистачило тільки на запуск вентилятора в кліматичній системі.

Проте, спроби створити сонячну панель для електромобіля, яка давала б відчутний заряд у батарею і збільшувала запас ходу, тривають. Читайте також: Електромобіль Immortus – “невбиваний” спорткар на сонячних батареях Hyundai і Kia розробляють відразу три види сонячних дахів : перша призначена для гібридних автомобілів, друга – напівпрозорий дах для автомобілів з двигуном внутрішнього згорання, а третя – легкий дах на сонячних елементах для електромобілів. Виробники обіцяють, що завдяки дахам з сонячними панелями автомобілі уперше перетворяться з пасивних споживачів енергії в її генератори. Також в їх плани входить створення додаткових легенів сонячних батарей, які можна розміщувати на капоті або дверці багажника.

Скептики стверджують, що утопічно сподіватися на самозабезпечення автомобіля енергією за рахунок фотоелектричних панелей: дах машини має недостатньо велику площу, а її форма не дозволить увесь час бути під оптимальним кутом по відношенню до сонця під час руху. Проте, на ринку вже є приклади сонячних електромобілів, які здатні компенсувати значну частину запасу ходу саме за рахунок фотоелементів на їх поверхні. Прибічникам сонячної енергетики рекомендують встановлювати великі фотоелектричні панелі будинку і заряджати акумулятори електрокара від них. Як би то не було, сонячна панель в якості підстраховування в дорозі для електромобіля представляється цілком розумною.

envelop facebook search