«Сонячним» будинком стане кожна каліфорнійська новобудова

Про те, що в Каліфорнії всі нові будинки в обов’язковому порядку повинні будуть покладатися на поновлювані джерела енергії заговорили ще навесні. Але остаточний крок, необхідний для вступу закону в силу було зроблено тільки на днях: 5 грудня на засіданні Комісії з будівельним стандартам був прийнятий новий кодекс, згідно з яким нові приватні і багатоквартирні будинки зобов’язані оснащуватися даховими сонячними електростанціями з 1 січня 2020 року. Єдиним винятком стануть будови, які замкнути вищими об’єктами (наприклад, деревами і іншими будівлями), або ті, в яких просто немає місця для сонячних панелей.

Подібна ініціатива впроваджується в США вперше і може послужити прикладом для решти країни. У той же час, її противники пророкують ще більше збільшення цін на житло в штаті, де вони і без цього непомірно високі, і не вірять в істотну вигоду від переходу на зелену енергію. А от прихильники нововведення вважають, що таким чином домовласники заощадять до 60 тис. Доларів за 25 років експлуатації сонячних панелей, які також знизять загальне навантаження на електричну мережу, особливо в години пік.

На сьогоднішній день в Каліфорнії тільки близько 20% нових будинків встановлюють сонячні батареї. Багато експертів вважають, що США вже зараз може забезпечувати себе електроенергією за рахунок сонячних і вітряних електростанцій на 80%. Однак, щоб довести цей показник до 100%, необхідно будувати величезні системи зберігання енергії.

Каліфорнійські законодавці також планують встановити термін вступу заборони на продаж в штаті нових автомобілів на бензині і дизельному паливі до 2040 року.

Законопроект під назвою «Закон про чистих автомобілях 2040» передбачає відмову в державній реєстрації транспортних засобів з не нульовим рівнем викиду шкідливих речовин. Придбати можна буде тільки автомобіль з електричним двигуном або силовою установкою на водневих паливних елементах.
Нагадаємо, згідно зі звітом Next 10, в Каліфорнії за останні 5 років виробництво енергії з Сонця зросла на 1378%.

envelop facebook search