СТВОРЕНІ ПЕРШІ В СВІТІ СОНЯЧНІ ПАНЕЛІ З ВОЛОССЯ ЛЮДИНИ

Молодий винахідник з непальського села Мілан Каркі (Milan Karki) впевнений, що сонячні панелі з людської волосини зможуть стати новим дешевим джерелом «зеленої» енергії.

18-річний хлопець каже, що волосся можна легко використовувати в якості провідника в сонячних установках, а його технологія може стати революційною для відновлюваної енергетики.

«На початку я хотів забезпечити електрикою мій будинок, потім село. Тепер я думаю про весь світ »- ділиться своїми мріями Мілан, учень столичної школи в Катманду.

Волосся може замінити кремній – дуже дорогий компонент, який використовується у виробництві традиційних сонячних панелей. Також його винахід передбачає більш дешевий метод виготовлення цих пристроїв, що дозволяє отримати доступ до електроенергії бідним людям. Наприклад, в Непалі багато поселень за межею великих міст досі залишаються без електрики, і навіть міські жителі змушені терпіти постійні відключення світла.

Інноваційні панелі можна використовувати для зарядки мобільного телефону або акумулятора, від якого надходить енергія для освітлення будинку.

Сконструйована з волоса сонячна панель здатна генерувати струм напругою 9 В (18 Вт), а її вартість становить приблизно 30 доларів. Але якщо почати масовий випуск, за словами винахідників, то їх вартість можна буде скоротити в два рази, а в порівнянні з аналогічними продуктами, представленими сьогодні ринку, їх ціна буде в четвер нижче.

Також, до переваг сонячних панелей непальський винахідник відносить їх просте технічне обслуговування. Так, «відпрацьоване» волосся користувачі можуть замінювати самостійно, а термін їх служби складає кілька місяців.

Design Blogger Dynamic: November 2012
envelop facebook search