Технологія компанії HELIOGEN обрушила ціни на викопне паливо

ТЕХНОЛОГІЯ КОМПАНІЇ HELIOGEN обрушила ціни на викопне паливо, І ВОНА ЗОВСІМ НЕ ВИРОБЛЯЄ ВИКИДИ CO2.

Heliogen – компанія, що спеціалізується на отриманні енергії з відновлюваних джерел, вийшла з тіні і заявила про створення інноваційної технології, яка дозволяє досягати температури понад 1000 градусів Цельсія за допомогою сонячних дзеркал і штучного інтелекту.

Іншими словами, Heliogen створила потужну сонячну піч, яка здатна розігрівати речовини до температури, що становить приблизно чверть від температури на поверхні Сонця.

Досягнутий прорив означає, що вперше налаштування на основі концентрованої сонячної енергії можна буде використовувати для отримання таких матеріалів як цемент, сталь, скло і інших, чиє виробництво вимагає екстремального тепла. Таким чином, сонячна енергія зможе замінити викопне паливо з його величезними шкідливими викидами в індустрії.

«Ми впроваджуємо технологію, яка здатна обрушити ціни на викопні види палива, вона також зовсім не виробляє викиди CO2, – каже Білл Гросс, засновник і генеральний директор Heliogen в інтерв’ю CNN Business. – І це дійсно святий Грааль».

Інженери Heliogen впевнені, що запатентоване рішення дозволить значно скоротити викиди парникових газів промислових підприємств. Наприклад, згідно з даними Міжнародного енергетичного агентства виробництво цементу вносить 7% світових викидів CO2.

СОНЯЧНИЙ КОЛЕКТОР RIPASSO може згенерувати 75-85 МЕГАВАТТ ГОДИН «ЗЕЛЕНОГО» ЕНЕРГІЇ НА РІК

На відміну від традиційної сонячної енергетики, що використовує фотоелектричні панелі, розробка Heliogen заснована на сонячних концентраторах. Ця технологія вже давно відома: масив дзеркал фокусує сонячне світло в одній точці для отримання високої температури.

Станції з геліоконцентратора сьогодні вже використовуються для виробництва електроенергії, є і установки, що виробляють тепло для промисловості. Але проблема полягає в тому, що такі системи не здатні виробляти температуру, достатню для впровадження нових технологічних процесів створення цементу або стали.

До сьогодні  поновлювані джерела енергії практично не використовувалися у великій промисловості, особливо у виробництві цементу і виплавці сталі. Все ускладнювалося ще й тим, що світові апетити на ці матеріали постійно зростають. Цемент, наприклад, використовується для виготовлення бетону, необхідного для будівництва всіх типів будівель – а їх на планеті будується сотні тисяч щорічно. Взагалі ці галузі відповідальні за більш ніж 20 відсотків світових викидів, відповідно до статистики EPA.

У своїй роботі інженери Heliogen звернулися по допомогу штучного інтелекту. Вони використовують комп’ютерний зір, автоматичне визначення кутів і інші високі технології, що дозволяють максимально точно налаштовувати дзеркала для відбиття сонячних променів.

Heliogen стверджує, що її технологія вже вигідніше, ніж використання викопного палива завдяки залученню ІІ. «Єдиний спосіб конкурувати – це дуже розумно розпоряджатися своїми матеріалами. А за допомогою програмного забезпечення, ми з цим впораємося», – уклав Гросс.

envelop facebook search