Третина електрики в Британії забезпечують поновлювані джерела

У той же час частка безвуглецевої генерації в загальному обсязі виробленої в Британії електроенергії досягла позначки 54,4%, завдяки вітровим і сонячним фермам, а також атомної енергетики, пише Independent.

У третьому кварталі 2017 року відновлювані джерела енергії справили третину електрики в Великобританії. Їх частка в енергоспоживанні зросла на 5% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року, досягнувши 30%. За словами аналітика Energy and Climate Intelligence Unit Джонатана Маршала, такі цифри «забили останній цвях в труну твердження, що чиста енергетика не може бути повноправним учасником ринку».

В цілому, частка Невуглецеві генерації в загальному обсязі виробленої електроенергії зросла до 54,4%, завдяки вітровим і сонячним електростанціям, а також АЕС. При цьому, частка атомної енергетики стрімко падає, в той час як інвестиції в вітрову і сонячну генерацію ростуть.

Енергетичний сектор склав 17,5% від загального споживання палива в Великобританії в 2016 році. На думку Маршала, декарбонізація саме цієї сфери дозволить згодом зробити революцію і в інших областях. Зокрема, електрифікувати транспорт.

Цього можна буде досягти за рахунок збільшення потужностей вітрових електростанцій. Недавні обмеження на будівництво наземних вітрових електростанцій змусили британців перейти на морські вітрогенератори.

envelop facebook search