Туреччина хоче побудувати в Україні більше десятка сонячних електростанцій

За інформацією самої компанії, вже почалося будівництво станцій потужністю 25 МВт
Турецька компанія EMSOLT, в портфелі якої більше 60 МВт введених потужностей сонячної енергогенерації, планує запустити в Україні ряд проектів по будівництву сонячних електростанцій загальною потужністю понад 160 МВт. Читайте також Багатоповерхівку на Позняках облицьовують сонячними панелями за мільйон євро (фото) Про це повідомляється на сайті компанії EMSOLT. За інформацією компанії, портфель по проектам в Україні на даний момент досягла спільної потужності 160,7 МВт, при цьому вже почалося будівництво станцій потужністю 25 МВт, в той час як 85,7 МВт потужностей готові до будівництва, а решта 50 МВт знаходяться в стадії розробки.

Відзначається, що поточні проекти сонячних електростанцій на увазі реалізацію більш десятка об’єктів в трьох областях України. Серед них Дніпропетровська область з найбільшим проектом потужністю 24 МВт, Житомирська область з найбільшим проектом під назвою “Коростень” потужністю 75 МВт, а також Хмельницька область. Точні локації об’єктів, їх вартість, а також терміни реалізації не вказуються.

Як повідомляв УНІАН, 16 лютого голова Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України Сергій Савчук за результатами зустрічі з представниками турецької компанії EMSOLT повідомив, що компанія вже почала будівництво сонячної електростанції в Хмельницькій області потужністю 11 МВт і планує розширити свій портфель до потужності понад 100 МВт. У 2018 році в Україні введено в експлуатацію 742,5 МВт потужностей, що генерують енергію з відновлюваних джерел, що в 2,8 рази перевищує обсяг потужностей, введених за попередній рік. До кінця 2018 року загальна встановлена ​​потужність ВДЕ досягла 2117 МВт. Головним механізмом для стимулювання розвитку такої енергетики в Україні є “зелені” тарифи – спеціально високі (вище, ніж у інших видів генерації), затверджені законом ціни на електроенергію, яка виробляється з поновлюваних джерел.

Довідка УНІАН. EMSOLT – це турецька компанія, яка в основному займається інвестиціями в області “чистої” енергії, а також в робототехніку та штучний інтелект. Компанія розробила унікальну інвестиційну модель по сонячним і біогазовим технологіям. У 2017 році компанія зацікавилася ринком сонячної енергії в Україні. У портфелі компанії є 60 МВт сонячних електростанцій в різних регіонах Туреччини, а також 6,5 МВт встановлених біогазових потужностей.

envelop facebook search