У 2020 році частка “зеленої” енергетики в Україні може вирости до 11%

Zelena-energetyka

Україна в 2020 році може виконати свою Енергетичну стратегію і досягти 11% виробництва електроенергії з поновлюваних джерел енергії, але при цьому виникне дефіцит коштів для виплат інвесторам по “зеленому” тарифу.

Про це під час круглого столу про ринок поновлюваних джерел енергії, організованого Європейською Бізнес Асоціацією, заявив керівник енергетичної компанії Rengy Development Нарек Арутюнян.

“У цьому році, з урахуванням великих гідроелектростанцій, ми досягнемо 9% електроенергії з поновлюваних джерел, а в наступному, я думаю, що 11% буде. Це гарна новина. Але погана новина в тому, що при цьому виникне дефіцит коштів на оплату за “зеленим” тарифом”, – сказав він.

За словами Арутюняна, на кінець 2019 року побудовано 5,7 ГВт і відповідно для балансу Україні необхідно буде знайти додатково 16 мільярдів гривень.

Нагадаємо, 1 жовтня 2014 року Кабінет міністрів затвердив Національний план дій з відновлюваної енергетики до 2020 року, який передбачає збільшення частки поновлюваних джерел в загальному балансі генерації електроенергії з близько 1% до 11%, а в 2035 році – 25%.

Головним механізмом для стимулювання розвитку такої енергетики в Україні є «зелені» тарифи – спеціально високі (вище, ніж у інших видів генерації), затверджені законом ціни на електроенергію, яка виробляється з поновлюваних джерел.

Раніше повідомлялося, що Кабінет Міністрів розглянув і схвалив Національний план управління відходами, який визначає завдання і практичні заходи, які дозволять Україні вже до 2030 року перейти на нову модель поведінки з відходами на кшталт діючу пенсійну систему країнах Європейського Союзу.

envelop facebook search