У Чорнобильській зоні збільшать потужність сонячної електростанції

Потужність сонячної електростанції Solar Chernobyl планують розширити до 100 МВт. Про це пише Українська асоціація відновлюваної енергетики в Facebook.

“Сонячна електростанція в Чорнобилі вперше почала постачати електроенергію в енергомережу України в минулому році. Зараз її потужність становить 1 МВт. У цьому році відбувся тендер на будівництво наступних 7 МВт в Чорнобилі, а в подальшому її потужність планується збільшити до 100 МВт”, – йдеться в повідомленні.

Як повідомлялося, першу СЕС на території Чорнобильської АЕС відкрили в липні 2018 року.

Роботи з будівництва першої сонячної електростанції почалися в жовтні 2017 року. В процесі будівництва були встановлені 3 762 сонячних модуля, побудовані і обладнані трансформаторні підстанції, створена система фізичного захисту конструкцій.

“Солар Чорнобиль” є спільним проектом консорціуму компаній “Rodina – Enerparc AG”. Метою проекту “Солар Чорнобиль” є реалізація проектів відновлюваної енергетики на територіях, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Будівництво сонячних парків на забруднених територіях дає можливість Україні використовувати ці землі в господарської діяльності.

Раніше повідомлялося, що на території Чорнобильської зони буде побудована ще одна наземна сонячна станція. Проект фінансується за рахунок грошей від уряду Іспанії, отриманих в рамках співпраці з Україною за Кіотським протоколом.

envelop facebook search