У Франції запрацювала найбільша в країні сонячну електростанцію на парковці – 16,3 МВт

Компанія Neoen встановила сонячну систему потужністю 16,3 МВт на автомобільній стоянці в місті Корба, Франція.

Конструкція, яка займає площу 12,5 га. Франція вже давно активно займається впровадженням сонячних систем в містах, а зараз, на додачу до цього, взяла на озброєння міжнародну тенденцію по установці фотоелектричних модулів над паркувальними майданчиками.

“Автопарки з сонячними навісами не тільки стають все більш популярними, їх розміри також стрімко збільшуються”, – зазначила Джульєтта Мутарлье, керівник проекту в компанії Neoen. “Особливо часто ці системи використовуються логістичними центрами і операторами парковок, які залучають клієнтів своїм” зеленим “іміджем, а крім того витягають чималий зиск з виробництва енергії, отримуючи таким чином новий джерело доходу”.

Бюджет проекту склав 19,1 млн. Євро, а його реалізація п’ять місяців. Для цієї СЕС діє пільговий тариф в 0,102 євро/кВт-год.

“Сонячний навіс виробляє електроенергію за ціною близько 80-90 євро/МВт-год, в той час як для наземних СЕС цей показник становить всього 50-60 євро/МВт-год”, – розповіли в компанії Neoen. “Але не будемо забувати, що у випадку з автопарком ми економимо приблизно 30 євро/МВт-год на передачу електрики в мережу”.

Він також додав, що проблема з використанням виробленої електроенергії для забезпечення енергоживлення стоянки полягає в тому, що автопарк поки не потребує 16,3 МВт потужності. Однак з поширенням електромобілів ситуація може кардинально змінитися.

Ще одним ключовим перевагою сонячних навісів є те, що вони не змінюють цільове призначення земельних ділянок, на яких встановлені. “Це особливо важливо у Франції, де і регулюючі органи, і громадськість особливо чутливо ставляться до питань інтеграції сонячних установок в навколишнє середовище”.

“У деяких сільських регіонах жителі часто виступають проти будівництва наземних СЕС, але поки ніхто не скаржився на розміщення сонячних панелей на автостоянках”.

envelop facebook search