У Каліфорнії почали будувати плавучу СЕС на 1,78 МВт

Розробник плавучих сонячних систем, компанія Ciel&Terre USA, спільно з міською владою Віндзора, Каліфорнія, приступили до створення найбільшої плавучої СЕС на території штату. Сонячний масив буде встановлений на поверхні найбільшого в місті резервуара для зберігання оборотної води і зможе задовольняти 90% енергопотреб цього водоочисного споруди.

Новий проект Ciel&Terre буде складатися з 4959 сонячних панелей високої продуктивності (360 Вт), з’єднаних за допомогою запатентованої системи кріплення Hydrelio. Плавуча сонячна електростанція потужністю 1,78 МВт буде генерувати електроенергію для підприємства з утилізації стічних вод Віндзора, Департаменту громадських робіт, а також насосної станції геотермального родовища Geysers, що дозволить заощадити близько 30% поточних витрат на електроенергію. Масив буде встановлений на поверхні резервуара, але прикріплений до берега, що зробить його стійким до впливу вітру і сейсмічних явищ.

Проектним фінансуванням займається компанія Ciel&Terre, яка уклала з Міською радою Віндзора договір про оренду, а також 25-річну угоду про покупку електроенергії. Плавуча сонячна система дозволить місту краще контролювати свої витрати на електроенергію в умовах зростання цін на комунальні послуги.

“Підписавши договір про постачання, міська влада зможе істотно скоротити витрати на електроенергію без вкладення будь-яких інвестицій”, – зазначила Єва Паулі-Боулз, директор-представник Ciel&Terre USA. “Плавучі СЕС стає привабливою альтернативою для муніципалітетів, які прагнуть скоротити експлуатаційні витрати і зберегти цінні земельні ділянки для інших потреб”.

Сонячний масив буде займати 22% поверхні водосховища. У компанії відзначають, що установка ніяк не вплине на екосистему водойми, однак її запуск дозволить зменшити випаровування води і сповільнить зростання водоростей. Конструкція системи дозволяє встановити додаткові потужності, не припиняючи роботу всієї станції.

Національна лабораторія з вивчення відновлюваної енергії (NREL) опублікувала доповідь, згідно з яким плавучі сонячні системи в майбутньому зможуть задовольнити до 10% енергопотреб Сполучених Штатів.

Раніше писали, що в Голландії побудують найбільшу плавучу сонячну електростанцію в Європі.

Крім того, в Литві з’явиться перша в Балтії плавуча сонячна електростанція.

envelop facebook search
%d блогерам подобається це: