У Кіровоградській області планують запустити сонячні станції потужністю 500 МВт

Протягом найближчих трьох років в Кіровоградській області, на території 16 районів та 2 міст, планують ввести в експлуатацію 46 сонячних електростанцій орієнтовною потужністю 500 МВт.

Обсяг електричної енергії, виробленої сонячними станціями, в еквіваленті дозволить замінити 17 млн. Куб.метрів природного газу або 600 вагонів вугілля.

До того ж на території Новоархангельського району планується ввести в експлуатацію міні-ГЕС потужністю 93 кВт. Вперше в області планується будівництво вітроенергетичних установок на території Добровеличківського району потужністю 2 МВт (вартість проекту становить 20 млн. Грн.), А також на території Світловодського району.

На додаток, в кінці 2019 планується ввести в експлуатацію першу в області біогазову станцію потужністю до 20 МВт на Новомиргородському цукровому заводі. Біогазова станція зможе переробляти різні види відходів. Орієнтовна вартість проекту становить 15 млн. Євро. Для обслуговування цієї установки буде створено 10-15 нових робочих місць.

В смт Голованівськ ТОВ “Грін-Вольт” будує електростанцію на відходах соняшнику. Вже встановлено комплекс обладнання, що працює за методом комбінованого виробництва електричної і теплової енергії потужністю 6 МВт. Передбачається створення 5 робочих місць.

В Новоукраїнський ОТГ планується реалізувати перший в Україні енергосервісний договір з зовнішнього освітлення.

На сьогодні в 11 районах та 3 містах області функціонують 33 сонячні електростанції загальною потужністю близько 100 МВт. «У 2018 році було введено в експлуатацію 13 сонячних електростанцій і вироблено 29 млн кВт-год електроенергії, що становить 2% від загальної кількості виробленої електроенергії в області, – повідомив директор профільного департаменту ОДА Олександр Корнюша. – 2019 теж очікується досить плідним щодо реалізації проектів альтернативної енергетики».

Раніше писали, що в Олександрійському районі Кіровоградської області мають намір побудувати сонячні електростанції потужністю 60 МВт і 80 МВт.

Також у Вільшанці, що на Кіpовогpадщіне, відкрили сонячну електростанцію потужністю 10 МВт.

Ще в Долинському (Кіровоградська область) виділили землю під будівництво двох сонячних електростанцій потужністю 10 і 11 МВт.

envelop facebook search