У Китаї поставили на потік будівництво доріг з сонячних панелей

Влада китайського міста Цзінань почали будівництво другої ділянки автомобільної дороги, яка зможе заряджати електромобілі прямо під час поїздок – повідомляє Electrek. Обидві дороги введуть в експлуатацію вже в найближчі дні.

Перша ділянка дороги закінчили ще в кінці минулого року. Роботи велися більше десяти місяців, в ході будівництва підрядник Qilu Transportation Development Group змонтував на дорожнє полотно понад 660 квадратних метрів сонячних батарей. Друга ділянка дороги розташовується на автомагістралі Цзинань, а його довжина становить 1,6 кілометра.

Для реалізації такої ідеї була розроблена спеціальна технологія укладання дорожнього покриття. Верхній шар складається з прозорого інноваційного матеріалу, що володіє властивостями звичайного асфальту, другий шар – це звичайні сонячні батареї, третій – ізоляція, яка захищає сонячні панелі від вологи. Верхній шар дороги дуже міцний, тому по ній зможуть їздити навіть вантажні автомобілі. Зараз сонячні панелі дозволяють висвітлювати дорожнє полотно, але розробники проекту запевняють, що незабаром додадуть в дороги і функцію бездротової зарядки автомобілів. Яким саме чином вони збираються реалізувати задумку – не повідомляється.

Китай не перша країна, яка вводить в експлуатацію такі дороги. Раніше подібний проект був реалізований у Франції та Ізраїлі. Французька дорога використовує батареї для освітлення, економлячи ресурси місцевої електростанції, ізраїльська ж дорога оснащена функцією бездротового заряду електричних авто.

envelop facebook search
%d блогерам подобається це: