У Києві багатоповерхівку перевели на поновлювані джерела енергії: встановили сонячні панелі і вітряки

Голова Об’єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ) «Оберіг на Позняк» Валерій Нікітченко повідомив про те, як в багатоповерхівці просувається процес реконструкції систем теплопостачання і водопостачання з використанням відновлюваних джерел енергії. Про це він написав на своїй сторінці в Facebook. Київське ОСББ, яке зуміло залучити більше 30 млн грн «теплого кредиту» від держави, продовжує енергоефективні заходи. За словами Нікітченко, на торці багатоквартирного будинку вже змонтували частину сонячної електростанції.

Також найближчим часом будуть встановлені сонячні панелі, призначені для постачання енергією теплових насосів, які будуть брати тепло з вентиляційних каналів будинку і забезпечувати гарячою водою весь будинок круглий рік.

«В результаті ми плануємо вийти на унікальний ККД з використанням відновлюваних джерел енергії!», – написав Нікітченко. Також в будинку встановили автономну систему опалення. Але на трьох поверхах будинку виникли проблеми – батареї недостатньо гарячі. У квартирах тримається температура 19 градусів. Цю проблему обіцяють усунути до січня, коли встановлять систему розподілу тепла.

У листопаді ОСББ запланували провести ряд робіт з посилення енергоефективності: Зараз більшість робіт закінчено.

ОСББ «Оберіг на Позняках» управляє величезним будинком на вулиці Миколи Бажана, 16 у Києві, що складається з 422 квартир з різною кількістю поверхів. Співвласники будинку вирішили заощадити завдяки зменшенню споживання тепла і, звернувшись в 2017 році до чиновників і банкам, зуміли залучити на енергоефективні заходи майже 31 млн 300 тис. Грн.

Унікальність цього випадку полягає в тому, що ОСББ прийняло «рекордний» теплий кредит за всю історію існування програми. Перший транш виділили з міського бюджету, другий надав «Укргазбанк».

Згідно з умовами кредиту, співвласники будинку повинні виплатити протягом п’яти років трохи більше ніж 6,5 млн грн за кредитною ставкою 21% річних (15 400 гривень на квартиру). Інша частина позики буде погашена з державного та місцевого бюджетів.

envelop facebook search