У Німеччині вступають в силу нові норми по підключенню балконних сонячних електростанцій

У Німеччині Союз інженерів по електротехніці, електроніці і інформаційної техніки VDE переглянув норми підключення балконних сонячних електростанцій потужністю до 600 Вт.

З 27 квітня всім користувачам дозволяється самостійно повідомляти оператора своєї мережі про підключення сонячної електростанції.  Раніше для цього потрібно було викликати електрика.

Мета нового стандарту – «сприяти децентралізованому виробництву сонячної електроенергії орендарями житла і садівниками, у яких раніше такої можливості не було».

У своєму спільному прес-релізі GDS і Greenpeace Energy, постачальник екологічно чистої електроенергії, відзначають, що лічильник електроенергії не повинен крутитися в зворотний бік при роботі сонячних батарей. Для цього на лічильнику повинна бути встановлено ​​блокування зворотного ходу. Однак раніше оператори мереж часто відмовлялися виконувати таку модифікацію лічильника, оскільки вони визнавали тільки процедуру реєстрації електростанції через електрика. Новий стандарт дозволяє тепер реалізувати вимоги ЄС, які давно стали звичайною практикою в Португалії, Австрії, Люксембурзі і Швейцарії, а також і в Німеччині.

За оцінками DGS і Greenpeace Energy, в даний час в Європі встановлено не менше 200 000 балконних сонячних електростанцій, з них тільки в Німеччині – близько 40 000.  Наступною метою робочої групи DGS «Pvplug» є розробка стандарту для балконних сонячних установок, як в Люксембурзі. Там такі системи потужністю до 800 Вт не вимагають ніякої реєстрації.

Раніше повідомлялося, що в 2018 році у Німеччині було введено в експлуатацію 2960 МВт сонячних електростанцій, на 68% більше, ніж роком раніше. Вперше з 2013 року сонячна енергетика країни переступила межу річного приросту в 2500 МВт, встановлену в законі про ВДЕ (EEG). Суммарная встановлена ​​потужність сонячних електростанцій, що входять в систему підтримки ВДЕ, досягла 45 929 мегават (четверте місце в світі).

envelop facebook search