У Полтавської області буде власна сонячна електростанція

Одну зі шкіл в Полтавській області обладнають сонячними панелями. Навчальний заклад прийняв участь в конкурсі і виграли німецький грант від фонду «URBIS».

Шишацька районна рада перемогла на обласному конкурсі проектів розвитку громад і отримала співфінансування на встановлення сонячної електростанції в Ковалевській середній школі, яка знаходиться в Полтавській області.

Проект називається “Перша зелена школа в Полтавському регіоні”, а реалізовувати його будуть спільно з Кобеляцькою районною радою та ГО “Еколтава”. Заклад вже пройшов процедуру енергоаудиту.

Як повідомляє депутат Шишацького районної ради Віталій В’юн, на цей проект виділено 300 тис. грн. співфінансування. Загальна вартість проекту – 1,3 млн. грн. Половину коштів надасть обласний бюджет, а частина дофінансує Ковалевський сільська рада.

Всього в Шишацькому районі дві школи будуть обладнані сонячними електростанціями. Зараз тривають роботи по ремонту даху та встановлення сонячної електростанції в Яреськівському опорній школі ім. Ф.П.Борідька. Вона запрацює з наступного року.

«Всього Шишацький райрада займається трьома навчальними закладами – крім шкіл в Яреськах і Ковалівці, працює також Федунській НВК. Було б добре в наступному році запланувати установку сонячної електростанції і в Федунце, таким чином забезпечити навчальні заклади відновлювальною енергетикою на 100%», – зазначає депутат.

Сонячні панелі вже придбані і чекають монтажу.

envelop facebook search