У Великобританії будуються безпілотники на сонячних батареях, які будуть літати весь рік

Британські компанії BAE Systems і Prismatic працюють над створенням безпілотника на сонячних батареях, який зможе безперервно перебувати в повітрі протягом року. Про це повідомляє видання The Sun.

Що відомо

Новинка буде мати розмах крил в 35 метрів, при цьому буде важити всього 150 кг. Безпілотник PHASA-35 буде заряджати батареї протягом світлового дня, що забезпечить його енергією для польоту вночі. Як стверджується, в конструкції використовуються ультралегким сонячні елементи і довговічні акумулятори. Все це забезпечить термін польоту до 12 місяців.

Перші тестові польоти повномасштабної моделі очікуються вже в 2019 році, а зменшена версія 1:4 була протестована в 2017-м.

Навіщо це потрібно

PHASA-35 зможе виконувати широкий спектр завдань, в тому числі здійснювати спостереження і підтримувати двосторонній зв’язок у віддалених районах, забезпечуючи широкосмуговий інтернет без супутників.

PHASA-35 має можливість революційно змінити наші уявлення про зв’язок. Я хотів би висловити величезну подяку команді, яка постійно працювала протягом останніх двох років, щоб розробити PHASA-35 як перевірену, економічну і надійну систему

Пол Брукс, засновник і керуючий директор Prismatic Ltd

Prismatic швидко розвивається і це перспективна думаюча компанія, а PHASA-35 – відмінний приклад того, що команда може досягти за короткий проміжок часу. Ми прагнули інвестувати в програму в рамках нашої довгострокової стратегії вивчення нових технологій і рішень в області повітря і космосу

Майкл Крісті, директор зі стратегії в авіаційному секторі BAE Systems

Таким чином, поки Ілон маски не запустив свій «космічний інтернет», подібні технології можуть стати альтернативою.

envelop facebook search