«Uber для літаків» переходить на електрику. Буде дешевше, ніж на машині

Сервіс BlackBird надає клієнтам можливість замовити політ на легкому літаку. Нещодавно компанія уклала договір на придбання 110 електричних літаків від Bye Aerospace

У американській авіабудівній компанії Bye Aerospace BlackBird купить десяток двомісних eFlyer 2 і сотню eFlyer 4 – «перше в світі функціональних чотиримісних електричних літаків». Очікується, що сертифікат Управління цивільної авіації ці моделі ось-ось отримають. Скористатися послугами приватного електрольота зможуть жителі Каліфорнії і Нью-Йорка.

За енерговитратами електричний eFlyer 4 в чотири рази вигідніше звичайного літака, що поглинає авіаційний бензин. Крім того, він в три рази швидше, не вимагає палива і не забруднює вихлопами атмосферу, а також значно менш галасливий, ніж традиційні аналоги.

Як підсумок – в експлуатації eFlyer обходиться на 75% дешевше, ніж інші електросамолети того ж класу. Політ займе в 5 – 10 разів менше часу, ніж поїздка на тій самій відстані на бензиновому автомобілі. Тобто до місця, розташованого в п’яти годинах їзди, можна буде дістатися за 45 хвилин. А його собівартість за рахунок відсутності витрат на бензин – в чотири рази нижче.

Роздрібна ціна четвертої моделі – $349 000, друга стоїть на $100 000 дешевше.

Раніше повідомлялося, що ізраїльська компанія Eviation розробляє комфортабельний електричний літак, політ на якому обійдеться в десять разів дешевше, ніж на керосиновом бізнес-джет.

envelop facebook search
%d блогерам подобається це: