Учені випробували перший в світі повітряний сонячний реактор

Міжнародна група дослідників сонячної енергії зазнала сонячний реактор CONTISOL, що працює на повітрі. Реактор використовує концентровану сонячну енергію, здатний виробляти водень і працювати цілодобово.

Такий реактор дозволяє створити вуглецеве паливо типу водню. При цьому викидів вуглекислого газу в атмосферу не відбуваються. Замість спалювання викопного палива для запуску хімічних реакцій (розщеплення водню), вчені використовували сонячне тепло і дзеркало для проекції променів на реактор.

“Це найбільш екологічний вид відновлюваної енергії. Проблема лише в тому, що вночі немає Сонця”, – сказано в статті.

Щоб вирішити цю проблему, вчені з Німецького аерокосмічного центру придумали використовувати два реактора: один залишили для хімічних реакцій, а інший – для зберігання енергії.

“CONTISOL по суті об’єднав два реактора. В хімічних каналах повітря надходить до реагентів. Відбувається реакція. Більш холодне повітря виходить з переднім каналах, а гарячий – ззаду”, – пояснив доцент кафедри машинобудування в Університеті штату Мен (США) Джастін Лапп.

Таким чином реактор отримує стабільні температури цілодобово. У випробуванні використовувався карбід кремнію для багатоканального приймача, але вчені планують спробувати більш твердий металевий сплав. CONTISOL вже протестували в лабораторіях німецького міста Кельн.

“Цей проект є науковим прототипом, щоб зрозуміти, як контролювати весь проект. При виробленні енергії в 5 кВт його не виставляти на продаж. Для цього треба налагодити до 5 МВт, щоб в перспективі масштабироваться до 100 МВт і більше”, – сказав Лапп.

envelop facebook search